خانه
اخبار

مستند «لاتاری در بیروت» رونمایی می‌شود

لاتاری در بیروت

مصطفی زیبایی نژاد مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، خبر از تولید مستند «لاتاری در بیروت» داد و افزود: با توجه به اهمیت وقایع و اتفاقات دهه شصت و تأکید مقام معظم رهبری بر مطالعه و رصد و تحلیل وقایع تاریخی بالاخص این دهه که دارای بسیاری از تجارب برای دولت مردان جمهوری اسلامی و مردم عزیز میهنمان هستند. مستند لاتاری در بیروت به کارگردانی جواد موگویی ساخته شد.

زیبایی‌نژاد در ادامه گفت: بدعهدی و بدقولی آمریکایی‌ها در طول تاریخ به مردم شریف ملت ایران نشان داده است که دولت مردان آمریکا از ابتدا تاکنون حسن نیت نداشته‌اند و همواره به دنبال سوء استفاده برده‌اند و در ابتدا خودشان را همراه نشان داده و در انتها بدقولی کرده‌اند.

در این مستند به مذاکراتی که در سال 1369 پس از رحلت حضرت امام خمینی (ره) انجام شد و سومین مرتبه از مذاکرات آقای هاشمی رفسنجانی با آمریکایی‌ها در دهه شصت است، می‌پردازد که با درخواست بوش پدر و با واسطه دبیر کل سازمان ملل متحد درخصوص گروگان‌های آمریکایی در لبنان است که به دلیل محرمانه بودن این مذاکرات در این مستند از تصاویر آرشیوی و خیلی محرمانه آن زمان و مصاحبه‌های بعدی استفاده شده است.

لاتاری در بیروت بخوبی چهره واقعی آمریکایی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که دست نشانده آمریکایی‌ها هستند را نشان می‌دهد.

لاتاری در بیروت

مسئول مرکز تخصصی فرهنگی هنری بسیج همچنین درباره مراسم رونمایی این مستند افزود: ان‌شاءالله مراسم رونمایی از این مستند همزمان با ایام روز دانشجو چهارشنبه 14 آذرماه از ساعت 15 الی 17 در سالن حوزه هنری با سخنرانی و تحلیل وقایع توسط حسن عباسی و هنرمند گرامی جناب آقای مسعود ده نمکی و باحضور جمعی از فرهیختگان و دانشجویان و هنرمندان برگزار خواهد شد.

زیبایی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: لاتاری در بیروت جدیدترین تولید مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج است که جواد موگویی از هنرمندان و کارگردانان جوان و بسیار با انگیزه و با استعدادی است که در تیرماه سال 1394 مستند نیمه شب 24 آوریل را برای خانه فیلم و نمایش این مرکز ساخته بود که هفته گذشته در پانزدهمین در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش جلوه‌گاه نور در کنار ماجرای نیمروز برگزیده شد.

شبکه های احتماعی نویسنده مرا دنبال کنید

2s دیدگاه در مستند «لاتاری در بیروت» رونمایی می‌شود

  1. amirhossain گفت:

    سلام اکران این مستند را انجام میدهید؟

    1. با سلام
      با واحد اکران مردمی – 02142795000 تماس بگیرید

شما چی فکر میکنید ؟

توجه : آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.