خانه
اخبار

«عابدان کهنز» راه را برای اکران ‌فیلم‌های مستند در سینما باز می‌کند.

خانم بهوندی؛ اکران کننده مردمی در یادداشتی نوشت:

همیشه گوش به زنگم تا شاید گوشه‌ای از شهرم مراسمی باشد، مدرسه‌ای وقت خالی داشته باشد، چه می‌دانم شاید هم دنبال بهانه‌ای باشم که لپ‌تاپ به‌دست بروم تا کمی از حق بگویم تا بعد از کلی چک و چانه زدن با اینجانب و آنجانب‌ها حرفم را در قالب قصه‌ای کوچک از عمار بزرگم بگویم، بارها خواندم از نگاه مخاطبانم که اگر حرفت حق است، پس چرا بهایی ندارد، بارها شنیدم از مخاطبانم که چقدر باید بدهیم تا وارد کلاس شویم و کمی از حرف حقت را بشنویم. چقدر تأسف خورده‌ام هر بار با دستان خود، کار ارزشمندم را بی‌ارزش جلوه داده‌ام.
دغدغه‌ام بود همیشه که نمی‌دانم چگونه فقط ارزش کارم بالا رود. بارها تلاش کرد‌ه‌ام و نشد.
شاید دنیا را به من داده‌اند وقتی شنیدم عابدان کهنز اکران اقتصادی می‌شود. اما چند بچه انقلابی آن هم با جیب خالی مگر شدنی است! اما جیب خالی ما نمی‌توانست مانع از ارزشمند کردن کارمان شود.
یا علی گفتیم و استمداد طلبیدیم از قهرمانان کهنز؛ ریسکش بالا بود تک تک ما می‌دانستیم که شاید ده نفر هم مخاطب نشود که بشنود حق را آن‌گونه که حقش است! بعد از پایان اکران اول‌مان، تأسف و خستگی را دیدم در چهره تک تکشان، بنده خدایی این را فهمید، همان لحظه، چهل بلیط برای اکران فردا شبمان پیش خرید کرد.
امشب اکران تمام شده است اما از آن خستگی خبری نبود، وقتی برق خوشحالی فرزند شهید فرامرز رضازاده، فاتح  خان طومان را دیده‌ام که عمار نه فقط گوشه‌ای از رسالت خود بلکه همه‌اش را در این مستند ادا کرده…
وقتی آرامش خواهر شهید امید حسینی، شهید حادثه تروریستی اهواز را دیده‌ام که این آرامش را مرهون صبر زینب گونه‌ی مادر شهید مدافع حرم سجاد عفتی است.
وقتی انرژی خواهر شهید طاهری، شهید دفاع مقدس، را دیده‌ام که می‌خواست مسجدهای شهرش را شبیه به مسجد امیرالمؤنین #کهنز کند؛ وقتی مخاطبی را دیده‌ام که بعد از پایان اکران، 200هزار تومان به باجه بلیط فروشی‌مان می‌دهد تا شاید ذره‌ای از ارزش کار را جبران کرده باشد.
نمی‌دانم امشب حرف حق ادا شده است یا نه ولی می‌دانم امشب حضور داشتند؛ آژندها، صدرزاده‌ها، عفتی‌ها و… می‌دانم که هیچکدام‌مان دیگر خسته نیستیم.

2s دیدگاه در «عابدان کهنز» راه را برای اکران ‌فیلم‌های مستند در سینما باز می‌کند.

  1. sdr_shq گفت:

    ببخشید کی تو سایت این مستندو قرار میدید

    1. mkazar99 گفت:

      با سلام. این محصول تا پایان اسفند ماه، در مرحله اکران خواهد بود.

شما چی فکر میکنید ؟

توجه : آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.