جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
شیون یانکی ها

شیون یانکی ها

46
1397
فارسی

مستند «شیون یانکی ها»،  به حمله آمریکا به عراق، سقوط رژیم بعث و صدام و ادامه حضور ارتش آمریکا و انگلیس در این کشور می پردازد.

پس از اشغال عراق، گروهی به‌نام «عصائب اهل‌الحق»، به فرماندهی شیخ «قیس خزعلی» که یک طلبه جوان است، وارد نبرد مسلحانه و مستقیم با «یانکی»های آمریکایی می‌شود و ضربه‌های سنگینی به آن‌ها می‌زند تا این‌که اشغال‌گران، شیخ را دستگیر می‌کنند و در مقابل این عمل، نیروهای عصائب یکی از مهم‌ترین مستشاران انگلیسی به‌نام «پیتر مور» را گروگان می‌گیرند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستندشیون یانکی ها

این مستند به حمله آمریکا به عراق، سقوط رژیم بعث و صدام و ادامه حضور ارتش آمریکا و انگلیس در این کشور می پردازد.
پس از اشغال عراق، گروهی به‌نام «عصائب اهل‌الحق»، به فرماندهی شیخ «قیس خزعلی» که یک طلبه جوان است، وارد نبرد مسلحانه و مستقیم با «یانکی»های آمریکایی می‌شود و ضربه‌های سنگینی به آن‌ها می‌زند تا این‌که اشغال‌گران، شیخ را دستگیر می‌کنند و در مقابل این عمل، نیروهای عصائب یکی از مهم‌ترین مستشاران انگلیسی به‌نام «پیتر مور» را گروگان می‌گیرند.
ازلحاظ سیاسی و اقتصادی باتوجه به موقعیت جغرافیایی ویژه و منابع نفتی و زیرزمینی‌ای که دارد، لقمۀ چربی برای بیگانگان محسوب می‌شود تا این سرزمین را در جنگ‌ها و مصیبت‌های فراوان گرفتار کنند. از طرفی صدام حسین، آخرین روزهای خود را سپری می‌کرد و زمزمه‌های بی‌مصرف‌شدن این عروسک خیمه شب بازی به گوش رسیده بود. یانکی‌ها بعد از افغانستان، دنبال ماجراجویی جدیدی در این منطقه بودند و عراق بهترین کشور به دلایل گوناگون سیاسی، اقتصادی و استراتژیک برای آنها بود.
رژیم بعث و صدام زودتر از آنچه‌که در فکر یانکی‌ها بود، سقوط کرد و سرزمینی که هزارها راز در دل خود داشت، این بار زیر پوتین‌ها و چرخ‌های شنی تانک‌های آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و… مورد اشغال قرار گرفت. آنها شانس آوردند که مردم عراق دل خوشی از صدام نداشتند و تصمیم گرفتند بی‌طرفانه به سقوط این دیکتاتوری بنشینند که مصائب زیادی برسرشان آورده بود و بالاخره صدام با تمام قدرتی که داشت، سقوط کرد و با ذلت فراوان به دیار باقی شتافت.
آنگاه مردم عراق ماندند با کشوری که با کمترین هزینه‌ای مورد اشغال اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها قرار گرفته بود. اجتماع شیعیان، اهل سنت، کردها و سایر اقلیت‌های دینی در این کشور، کار را برای تشکیل حکومتی واحد سخت کرده بود؛ ولی آمریکایی‌ها در مسئلۀ عراق دچار اشتباه فاحشی شدند و آن‌طور که پیش‌بینی می‌کردند کار پیش نرفت.
آنها فکر می‌کردند همان‌طور که به‌راحتی وارد عراق شده‌اند، به همان راحتی هم می‌توانند جایِ پایِ خود را سفت کنند. غافل از اینکه جوانان عراقی، جوانانی اهل مبارزه و جهاد هستند. برای آنها اگر مسئله‌ای هدف قرار بگیرد با غیرت فراوان، وارد میدان می‌شوند. جوان عراقی اگر صبرش لبریز شود به‌راحتی نمی‌توان جلوی او را گرفت. آنها دیگر تحمل عروسکی دست‌نشانده را نداشتند. این شد که جمعیت جهادگری به رهبری «مقتدی صدر» علیه آمریکا وارد جنگ شد.
یانکی‌ها در مذاکره، مقتدی صدر را راضی به آتش بست کردند؛ ولی قیس خزعلی به همراه گروه «عصائب اهل حق» حزب الله عزم را جزم کرده بودند تا اخراج یانکی‌های اشغالگر و همراهان آنها به مبارزه ادامه بدهند و این تازه آغاز ماجرای پیچیده‌ای بود که در نهایت، آمریکایی را در باتلاق عراق فرو برد و در نهایت با ذلت فراوان راضی به ترک عراق شدند.

این مستند، از جمله فیلم‌های عماریار با موضوع «مدافعان حرم» است. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به مستند عابدان کهنز، مستند ملازمان حرم۱، مستند ملازمان حرم۲، مستند نبرد پالمیرا، مستند ایرانی های مرتد، مستند صلیب های شکسته، مستند زنانی با گوشواره های باروتی، مستند ماهرخ، مستند کسر الحدود، مستند قله های برفی و…. اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
93%
(14)
رای
نظرات کاربران
1402-08-30 10:44
عالی و بسیار قوی نوآوری هماهنگی صدا و تصویر و پر محتوا
1402-01-26 08:08
عالی بود. لذت بردم. نقصش همون استفاده از مصاحبه های طرف مقابل بود. اگر از زاویه یانکی ها هم به موضوع پرداخته میشد جالب تر و کامل تر بود.
قیس انسان انقلابی خالص و بدون حاشیه شیعیان عراق . احسنت
عالی.... یکی از بهترین الگوهای جبهه مقاومت #شیخ_قیس_خزعلی
عالی بود سربازان آقا حضرت مهدی روحی فداه پوزه آمریکا و ملکه عجوزه رو به خاک مالیدن
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال