جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
باج

باج

31
1397
فارسی

مستند «باج»، روند توسعه مناطق آزاد را در ایران بررسی می کند. همچنین چالش های تشکیل شده پیرامون مناطق آزاد را در میان دولت، مجلس و همچنین دولت های مختلف با یک دیگر بررسی می کند.

+
بیشتر

تماشای انلاین و دانلود مستند باج

مستند «باج» روند توسعه مناطق آزاد در ایران و همچنین چالش های تشکیل شده پیرامون آن در میان دولت، مجلس و دولت های مختلف با یک دیگر را بررسی می کند.
توسعه مناطق آزاد در سالیان اخیر محل مناقشات و دعواهای بسیاری از رجال سیاسی ایران بوده که محتوای مستند به رمزگشایی مناقشات مذکور پرداخته است. مستند با مرور مختصری از تاریخچه مناطق آزاد در جهان آغاز می‌شود و پس از آن به بررسی چالش‌های شکل گرفته حول مناطق آزاد در میان دولت و مجلس و همچنین دولت‌های مختلف با یکدیگر می‌پردازد.
از یک طرف، اظهارات برخی از نمایندگان مجلس به تصویر کشیده می‌شود که برای تصویب منطقه آزاد ناحیه خود از انواع و اقسام توجیه‌ها استفاده می‌کنند. از طرف دیگر مناطق آزاد برای دولت‌ها، یکی از سریع‌ترین پاسخ‌ها برای رفع و رجوع کم‌کاری‌ها در قبال مرزنشینانی است که سالیان متمادی (به عمد و یا غیر آن) در فقر نگه داشته شده‌اند تا بلکه بتوانند از خرمن واردات، خوشه‌ای بچینند. در واقع مناطق آزاد پدیده‌ای است در حال گسترش که اگر چه اندکی سطح زندگی مرزنشینان را ارتقا می‌دهد، اما به زعم کارشناسان اقتصادی، منطق واردات حاکم بر آن، سبب میلیون‌ها دلار هدررفت سرمایه ملی و تضعیف صنایع داخلی می‌گردد. مناطق آزاد باج هایی هستند که دولت‌های ضعیف مرکزی به مرزنشینان ناراضی از تنگدستی پرداخت می‌کنند؛ این ادعای باج است.

این فیلم با موضوع «اقتصاد» منتشر شده است. از جمله این آثار می توان به مستند گزارش یک سقوط، فیلم سینمایی رکود بزرگ، فیلم سینمایی بانکدار مبارز، مستند قتل عام اجتماعی، مستند نیکاراگوئه آزاد، مستند پایان بازی، مستند کارخانه آمریکایی، مستند گاو خشمگین و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
محمد پایدار
تهیه شده :
سفیرفیلم
پیش نمایش
دانلود
100%
(3)
رای
نظرات کاربران
موضوع و محتوی مستند جالب بود. ولی زیادی رنگ و بوی طنز بهش داده بودن که ارزش کار رو پایین آورده بود.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال