جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
تجارتخانه بوشی

تجارتخانه بوشی

28
1397
فارسی

مستند «تجارتخانه بوشی»، روایتی متفاوت از جنگ با داعش در سوریه است.
با تماشای مستند، ذهنت درگیر می‌شود؛ از آن مستندهایی‌ است که با آن همذات‌پنداری می‌کنید، با عمو رجبش انگار ۱۰۰ سال خاطره دارید.
تک تک آدم‌هایش بوی معرفت می‌دهند، بوی کاه‌گل باران خورده که تو را می‌برد سال‌های دور. سال‌هایی که صدای «ممد نبودی توی خرمشهر می‌پیچید»، مردم مهربانی مشق می‌کردند و لابه‌لای خرابه‌های خرمشهر دنبال خرج کردن مرام بودند بی‌آنکه بشناسند و حتی همدیگر را دیده باشند...
“تجارتخانه بوشی”، مثل مستند‌های دیگر نیست؛ غافلگیرت می‌کند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود تجارتخانه بوشی

مستند تجارت خونه بوشی به کارگردانی محمد هادی نعمت الهی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و نویسندگی فریناز ربیعی ساخته شده است.
رجب بوشی یک تاجر ساکن شهر حلب است که با شروع جنگ کارخانه اش را از دست می دهد اما چون مسئولیت اداره یک آسایشگاه را بر عهده دارد مجبور می شود بماند تا ساکن آرایشگاه بوشی در امان باشند. او خانواده اش را هم با خود می آورد و در مجاورت آسایشگاه مستقر می کند. یک روز بعد از آزادی حلب تروریست ها خانه ابو رجب را با موشک هدف قرار می دهند و خانواده او به شهادت می رسند تا عملا قربانی معلولان و سالمندان آسایشگاه شده باشند.
حالا عمو رجب مانده و آسایشگاهی که سا‌ل‌ها آدم‌های به‌ظاهر معیوب و کم‌توان جسمی و ذهنی در آن ساکن‌اند که اگر دست نوازش و پدرانه عمو رجب نبود معلوم نبود چه بر سرشان می‌آمد؛ آسایشگاهی که قبل از آتش فتنه ۳۰-۴۰ مهمان داشت اما حالا جمعیتش سه رقمی شده است و مخارجی که وسط این بحران گاهی لنگ می‌شود. اما عمو رجب  توکل می‌کند و زیر این همه بار کم نمی‌آورد و کوتاه نمی‌آید و البته خداوند نیز بدجور دستش را گرفته است. به نظرم عمو رجب لوتی‌وار پای عقایدش ایستاد و خدا هم بغلش کرد و نگذاشت کم بیاورد. در “تجارتخانه بوشی” هیچ‌کس نمی‌گوید یا نمی‌پرسد دینت چیست، مذهبت چیست، متعلق به کدام قوم و طایفه‌ای و طرفدار چه کسی هستی؟ قصه حول محور انسانیت می‌گذرد، روایت انسان‌های بی‌پناهی که ناخواسته درگیر خانه‌خرابی و آوارگی شدند. فواره فتنه وسط زندگی‌شان به هوا بلند و شتک خون به زندگی‌شان زد و حالا میان زمین و هوا مانده‌اند و یک عمو رجب!
عمو رجب آنچنان تو را با خود همراه می‌کند که گم می‌شوی توی خیال خودت؛ انگار توی جنوب شهر همین تهران، توی کوچه پس کوچه‌های میدان خراسان و بی‌سیم، منزل عمو رجب است و آسایشگاه هم انگار ته شهباز جنوبی (هفده‌شهریور) و آدم‌‌هایی که خروار خروار مرام دارند و سینه‌چاک برای کارهای سخت و خیر…

این مستند، از جمله فیلم‌های عماریار با موضوع «مدافعان حرم» است. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به مستند عابدان کهنز، مستند ملازمان حرم۱، مستند ملازمان حرم۲، مستند نبرد پالمیرا، مستند ایرانی های مرتد، مستند صلیب های شکسته، مستند زنانی با گوشواره های باروتی، مستند ماهرخ، مستند کسر الحدود، مستند قله های برفی و…. اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(6)
رای
همچنین تماشا کنید
دو پنجره
رنگ زندگی
اکسیر صنعت
رویای مرجان
اصل31
دست نامرئی
انقلابی درون انقلاب
جمعه تعطیل نیست
سفر به دیار پشتون ها
مرزبان
نظرات کاربران
لا اله الا الله . سنگ به ناله می آید ...
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال