جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
بهارستان

بهارستان

1390
فارسی

مستند «بهارستان»، با نگاهی اجمالی، به بررسی تاریخچه هشت دوره مجلس شورای اسلامی می پردازد.
در این مستند، تلاش بر این است که با نگاهی منتقدانه، نقاط ضعف و قوت مجالس هشت گانه بررسی شود و عملکرد نمایندگان، مورد ارزیابی قرار گیرد. امید است که با درس ها و عبرت هایی که از گذشته می گیریم، راه پیش رو را روشن نماییم.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود بهارستان

مستند بهارستان به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه‌کنندگی محمد حسن مددی ساخته شده است.
این مستند با نگاهی متفاوتی به دوره‌های هشت گانه مجلس شورای اسلامی به نقاط ضعف و قوت و همچنین عملکرد ها و آورده های نمایندگان مجلس در طول سال های حضورشان در جایگاه نمایندگی می پردازد.
مجلس شورای اسلامی یکی از قوای سه‌گانه تعریف شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و رکن اصلی قانون‌گذاری در ایران است. نمایندگان این مجلس، با رأی مستقیم مردم و به مدت ۴ سال انتخاب می‌شوند.
بر طبق اصل ۶۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به‌طور مستقیم انتخاب می‌شوند، تشکیل می‌گردد. دوره نمایندگی در این مجلس چهار سال است که انتخابات هر دوره باید پیش از پایان دوره قبل برگزار شود، به‌طوری‌که کشور در هیچ زمان بدون مجلس نباشد. عده نمایندگان مجلس ۲۷۰ نفر است و از تاریخ همه‌پرسی سال ۱۳۶۸ پس از هر ده سال، با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آن‌ها حداکثر بیست نفر نماینده می‌تواند اضافه شود. زرتشتیان و کلیمیان هر کدام یک نماینده و مسیحیان آشوری و کلدانی مجموعاً یک نماینده و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هر کدام یک نماینده انتخاب می‌کنند. محدوده حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان را قانون معین می‌کند.
پس از برگزاری انتخابات، جلسات مجلس شورای اسلامی با حضور دو سوم مجموع نمایندگان رسمیت می‌یابد و تصویب طرح‌ها و لوایح طبق آیین‌نامه مصوب داخلی انجام می‌گیرد مگر در مواردی که در قانون اساسی حدنصاب خاصی تعیین شده باشد. برای تصویب آیین‌نامه داخلی موافقت دو سوم حاضران لازم است

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
50%
(2)
رای
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال