جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
انقلاب فراموش شده

انقلاب فراموش شده

41
فارسی

مستند «انقلاب فراموش شده»، درباره قیام مردم بحرین علیه حکومت آل خلیفه و سال ها ظلم و بی عدالتی در حق شیعیان این کشور، روایتی عینی از آنچه دیروز و امروز در این کشور آسیایی می گذرد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود انقلاب فراموش شده

مستند انقلاب فراموش شده به کارگردانی سید روح الله حسینی و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی ساخته شده است.
انقلاب فراموش شده» مستندی است درباره قیام مردم بحرین علیه حکومت آل خلیفه و سال ها ظلم و بی عدالتی در حق شیعیان این کشور، روایتی عینی از آنچه دیروز و امروز در این کشور آسیایی می گذرد.
در این فیلم با قاسم الهاشمی، راشد الراشد و سید جعفر علوی در مورد قیام مردم بحرین گفت وگو شده همچنین آیات القرمزی شاعر بحرینی هم اشعاری در وصف قیام مردمش علیه ظلم و ستم قرائت می کند و تصاویر مستند و آرشیوی از قیام بحرینی ها در آن به نمایش در آمده است.
«انقلاب فراموش شده» به سال های دور نیز اشاره دارد، همان سال هایی که قیام مردم بحرین علیه آل خلیفه شروع شد؛ اعتراضات عمومی علیه حکومت بیدادگر بحرین از ۱۹۷۳ قوت گرفتند، هر چند با روی کار آمدن احمد بن عیسی، مردم امیدوار شدند اما در ۲۰۰۲ با ابلاغ قانون اساسی جدید، اعتراض ها دوباره شکل گرفت و به این ترتیب، از فوریه ۲۰۱۱، مردم به خیابان ها ریختند اما آل خلیفه با پشتیبانی آل سعود، کشتار و دستگیری شدید معترضان را در دستور کار قرار داد.
جوان‌های بحرینی از ماه‌های پیش قرار گذاشته بودند که راهپیمایی مسالمت آمیزی را برگزار کنند. آنها روزی را برای راهپیمایی برگزیده بودند که برای بسیاری از بحرینی‌ها یادآور تاریخی تلخ بود. جوان‌ها این روز را روز خشم نامیده بودند.
اکنون ماه‌هاست مردم بحرین زیر شدیدترین فشارهای مأموران آل‌خلیفه به اعتراض مسالمت آمیز خود برای کسب بدیهی ترین حق انسانی خود ادامه می‌دهند و صدایی هم از مجامع جهانی و فعالان حقوق بشر در یاری آنها بلند نمی‌شود.
آنها تاکنون ده‌ها شهید، صدها مجروح و هزاران زندانی داده‌اند و با این حال از اعتراض خود دست برنداشته‌اند، چراکه ایمان دارند زمانی آفتاب رهایی از دل ظلمت شب حاکمیت آل خلیفه دامنش را بر بحرین خواهد گسترد و دوره حکمرانی این حکومت ظالم و دیکتاتور منطقه نیز به سر خواهد رسید و صبح عدالت طلوع خواهد کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(2)
رای
همچنین تماشا کنید
همه چی خدا
مداح
آوای شب دهم
بدون مرز عشق 3
غریبه در میقان
مسیر کمال
غزه؛ نمای نزدیک
محاکمه مصدق
اسم رمز مهسا
مظنه
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال