جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
بهمن 60

بهمن 60

56
فارسی

مستند «بهمن ۶۰»، روایتی است از مقاومت مردم آمل در برابر حمله گروهک‌های تروریستی در سال  ۱۳۶۰.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند بهمن ۶۰

مستند بهمن ۶۰ به شهر آمل و حمله ضد انقلاب هابه این شهر در ۶ بهمن ۱۳۶۰ پرداخته و از زبان مدافعان شهر این واقعه را شرح می دهد.
پس از پیروزی انقلاب، بسیاری از گروهک‌ها، انقلاب را وام دار خود می‌دانستند و به دنبال حق خواهی بودند. امام خمینی(ره) تلاش کردند تا این افراد را به دامن نظام برگردانند اما این افراد با تشکیل خانه‌های تیمی دست به ترور چهره‌‌های ارزشمند انقلاب زدند. اما زمانی که دیدند در میان مردم جایی ندارند تلاش کردند با اسم «کارگر» وارد منطقه آمل شوند. چرا که این منطقه بسیار استراتژیک بود و به پایتخت بسیار نزدیک بود. آن‌ها دسترسی خوبی به مازندران داشتند و البته فکر می‌کردند که مردم مازندران باور پذیری نسبت به اندیشه‌های کمونیستی دارند.
در ‌‌نهایت این گروه تصمیم گرفت که در ۶ بهمن ۱۳۶۰ به شهر آمل حمله کند تا بتواند با تسخیر این شهر مازندران را تحت فرمان خود در آورد. ۲۰۰ نفر مسلحانه به این شهر حمله می‌کنند اما مردم آمل بدون هیچ گونه سلاحی و به صورت خود جوش و بسیجی‌وار از شهرشان دفاع می‌کنند و شکست سختی را به دشمن تحمیل می‌کنند. به گونه‌ای که این گروهک بعدا اقرار به شکست سختی کرد. در جریان این حمله ۴۰ نفر از مردم آمل شهید می‌شوند و در مقابل همهٔ ۲۰۰ نفر این گروهک می‌میرند.
داستان مستند «بهمن ۶۰» روایتگری حوادث آن دوران از زبان مردم عامه آمل است.‌‌ همان افرادی که به مقاومت پرداختند و اجازه نفوذ دشمن را ندادند. در حقیقت می‌خواهیم واقعهٔ آمل را ازبان خود مردم کوچه و بازار بشنویم. شهر آمل به شهر هزار سنگر معروف است و این به دلیل همین مقاومت مردمی است. هم چنین امام خمینی(ره) دروصیت نامه خودشان تنها شهری که اسم می‌آورند شهر آمل است و از مردم این شهر به خاطر مقاومتشان تشکر میکنند.

این فیلم از جمله آثار با موضوع «گروهک منافقین» است. از جمله این آثار می توان به مستند قائم مقام، مستند پایان غرور، مستند بهمن ۶۰، موشن گرافیک جنگ در خیابان، فیلم سینمایی سیانور، فیلم سینمایی ماجرای نیمروز، مستند سازمان، مستند ادوارد، مستند داستان یک پایان، فیلم داستانی کیف، مستند سرچشمه۱، مستند سرچشمه۲، مستند دستمال سرخ ها، مستند به نام خلق و… اشاره نمود.

همچنین تماشا کنید
یادآوری
مادران سربرنیتسا
بدون مرز عشق 3
چرا یمن؟
ساحره سوزان
یک قصه از بلوچستان
برادرم اکبر
دختر لر
کفن مشکی
هاشمی زنده است
نظرات کاربران
درود به غیرتمندان آملی
این مستند عالیه لازمه مستتند هایی در مورد جنایات گروهک های کمونیستی مثله پژاک و کومله ساخته و پخش بشه
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال