جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
داستان یک ماموریت

داستان یک ماموریت

27
1401
فارسی

مستند «داستان یک ماموریت»، روایت ماموریت دو فرد اروپایی است که در پوشش گردشگر وارد ایران شدند.
در این جریان، دو فرد اروپایی که با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و بازداشت شدند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند داستان یک ماموریت

مستند داستان یک ماموریت، روایت ماموریت دو فرد اروپایی است که در پوشش گردشگر وارد ایران شدند.
در این جریان، دو فرد اروپایی که با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و بازداشت شدند.
در ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۵۰دقیقه بامداد پروازی از مبدا ترکیه در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین می‌نشیند که برای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و این نشان از آن دارد که ۲مسافر این پرواز از قبل تحت رصد نیروهای اطلاعاتی قرار داشتند. زن و مردی که با ویزای گردشگری به ایران آمدند عبارت بودند از خانمی ۳۷ساله به نام «سیسیل کوهلر» و مردی ۶۹ساله به نام «ژاک پاری». در ادامه وزارت اطلاعات که این ۲نفر را تحت رصد دارد به ارتباط گیری و جلسات آنها با افراد کانون غیرقانونی صنفی معلمان پی می‌برد. به راستی ۲گردشگر فرانسوی (این جاسوس‌ها در پوشش گردشگری وارد کشور شده بودند) چرا در جلسات یک کانون صنفی غیرقانونی سر درمی آورند؟!
در نهایت این ۲نفر در ۱۷اردیبهشت ۱۴۰۱ در ساعت ۲۳:۳۰ در حالی که عازم فرودگاه بودند تا از کشور خارج شوند توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر می‌شوند.
فرانسه در واکنش کم‌سابقه‌ای پخش اعتراف اجباری دو زندانی فرانسوی در ایران را وقیحانه و نفرت‌برانگیز[!] خواند. وزارت خارجه فرانسه این دو زندانی را گروگان دولتی خواند و اعتراف آنها را به عنوان صحنه‌‌سازی و فریبکاری محکوم کرد. سیسیل کوهلر و همسرش ژاک پاری اردیبهشت امسال در ایران بازداشت شدند و سخنگوی قوه قضائیه میانه تیرماه اتهام آنها را «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور» اعلام کرد.
فرار به جلوی دولت فرانسه در موضوع اعترافات ۲جاسوس‌اش آن هم با عناوینی مانند «اعتراف اجباری» در حالی است که پیش از این وزارت اطلاعات که از لحظه ورود این ۲نفر را تحت رصد داشته حتی بخش‌هایی از صوت جلسات این ۲جاسوس با اعضای یک کانون صنفی نیز پخش شده بود.
در بخشی از صوت جلسه این دو ظاهرا گردشگر! با لیدرهای اعتراضات صنفی که پخش شده و برای همه قابل دستیابی است خانم «سیسیل کوهلر» به زبان فرانسوی جملاتی را می‌گوید که مترجمی که در همان جلسه است آن جملات را این‌گونه ترجمه می‌کند: « ما در یک جنگ[!] هستیم و باید هر چه می‌توانیم اکثریت را با خودمان همراه کنیم…»
در جریان اغتشاش‌های اخیر همان‌طور که انتظار می‌رفت سفارتخانه‌های چندکشور اروپایی دوباره به جنب و جوش افتاد. سفارت آلمان در این حوادث اخیر به منظور ریختن نفت بر شعله آتش با برخی خانواده به طور مستقیم شروع به ارتباط گیری کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دسته‌بندی :
مستند اجتماعیسیاست
دانلود
96%
(26)
رای
نظرات کاربران
1402-11-17 23:33
عالی
1402-09-19 08:34
سلام.تشکرازاین مستندجالب وآگاه کننده
1402-07-30 22:10
سلام مستند خوبی بود و من رو آگاه کرد
1402-01-11 16:24
مستند بسیار خوش ساخت و خوبی بود که ماجرای جاسوسان فرانسوی رو شفاف و روایت کرد.پیشنهاد میکنم حتما تماشا کنید و برای دوستان و اشنایان پخش کنید
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال