جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
سفر به دیار پشتون ها

سفر به دیار پشتون ها

42
فارسی

مستند «سفر به دیار پشتون ها»، روایتی از سرزمین افغانستان و بزرگ‌ترین قوم این کشور یعنی «پشتون ها» است. قومی که به جز شمال و قسمت‌هایی از مرکز افغانستان در سایر نقاط این کشور پراکنده هستند.
این مستند معضلات موجود در افغانستان، تاریخچه و دلایل طالبان، مروری بر حکومت طالبان، حادثه ۱۱ سپتامبر، حمله آمریکا به افغانستان و… را به طور کامل بررسی می‌کند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند سفر به دیار پشتون ها

سفر به دیار پشتون ها نام مستندی است در مورد سرزمین افغانستان و بزرگ‌ترین قوم این کشور یعنی «پشتون‌ها» قومی که جز شمال و قسمت‌هایی از مرکز افغانستان در سایر نقاط این کشور پراکنده است.
قوم “پشتون‌ها” با داشتن حدود ۴۰ درصد از جمعیت کشور چند قومیتی افغانستان همواره بازیگران اصلی صحنه سیاسی افغانستان بوده‌اند. سرزمین‌های قوم پشتون از ابتدای تشکیل و حاکمیت طالبان پذیرای این میهمانان ناخواسته بوده است
افغانستان، کشوری که کمتر روزی به شب می رسد بی آنکه خبری از انتحار و انفجار در آن منتشر نشود. اما ما همیشه نظاره گر بوده ایم تا لنز دوربین رسانه های غربی، تمام آن اتفاقات را حملات تروریستی با سر منشا بنیاد گرایی اسلامی به ما معرفی کنند. (سفر به دیار پشتونها) سعی کرده است با پرداختن به چگونگی تشکیل طالبان و حوادثی مانند ۱۱سپتامبر، خط متمایزی بین جهاد و ترور بکشد.
باور عمومی بر آن است که طالبان به دلیل عمل و استناد به اصل جهاد، در زمره جنبش های بنیادگرای اسلامی به شمار می آید. بر خلاف این باور، به نظر می رسد ساختارهای قومی پشتون، یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر ظهور طالبان در دوره معاصر به شمار می آید که کمتر بدان توجه شده است. طالبان به دلیل آنکه ریشه در فرهنگ و جامعه قبیله ای پشتون های افغانی دارد، دیدگاه ها و انگیزه های آنها تا حد بسیاری الگوها و ارزش های فرهنگی محیط اجتماعی پشتون را انعکاس می دهد. تفوق طلبی، اسطوره عصبیت و اصول پشتون والی، از جمله مولفه های مهم پشتونی است که بر طالبان و فرایند پیدایش آن تاثیرگذار بوده است. زوال جدید هژمونی طولانی مدت پشتون ها، احساس سرخوردگی شدیدی را میان آنان به وجود آورده است. این عقده حقارت، هویت جمعی آنان را با چالش مواجه نمود. این امر رادیکالیزه شدن پشتونیسم و ظهور آن در قالب جنبش افراطی طالبان را به همراه داشت. نوشتار حاضر، با روش اسنادی به دنبال واکاوی برخی اصول و ویژگی های جامعه قبیله ای پشتون است که در اندیشه طالبان و شکل گیری این گروه نقش کلیدی داشته است.

این فیلم از جمله آثار با موضوع «افغانستان» است. از جمله آثار این مجموعه می توان به مستند سفر به دیار پشتون ها، مستند فاتح لها، مستند تنها میان طالبان، مستند وقت بودن، تیم تخریب، پایان ماموریت، فیلم سینمایی مزار شریف، مستند خاطرات بادیه، مستند راوی خون شریکی، فیلم دیپورت، مستند پرونده کی اس، انیمیشن آتو سربازان خفن بین الملل ATO ، اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
89%
(9)
رای
همچنین تماشا کنید
نقاشی یک رویا
بابازی
رخ خورشید
وقت خوش بیداری
دردهای سرزمینم
اسوه
مقام شهید
ثروت ملل
جاده
نجف
نظرات کاربران
بسیار عالی و خوش ساخت و جذاب
به جز یکسری موارد جزئی عالی بود
دست این مستندساز درد نکنه و خدا قوت می گویم. واقعا که زحمت می کشد و دارد جنگ نرم می کند حتی از جان خودش هم دارد در این راه دریغ نمی کند.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال