جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
title
خانه
این هشدار را جدی بگیرید

این هشدار را جدی بگیرید

30
1398
فارسی

مستند «این هشدار را جدی بگیرید»؛ سال۱۳۹۱مقام معظم رهبری در اجتماع مردم بجنورد از اشتباهی بزرگ صحبت می‌کنند. اشتباهی که در دهه ی۷۰شروع شد و این اشتباه چیزی جز کنترل رشد جمعیت نبود که چنان افسار گسیخته وبدون نظارت پیش‌ رفت که اکنون باخطر سالمندی جامعه روبرو هستیم که این پدیده دشمنان را بسیار خرسند می‌کند.چرا که جمعیت رابطه‌ی مستقیم باامنیت، اقتصاد و توسعه روبه پیشرفت جامعه دارد. به گفته‌ی کارشناسان، خطری که منفی شدن رشد جمعیت برای ما ایجاد می‌کند قابل مقایسه باهیچ تهدید دیگری نیست.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند این هشدار را جدی بگیرید

در حال حاضر ۱۰ درصد جمعیت ما سالمند هستند اما تا سه دهه آینده، ۳۰ درصد جمعیت در بازه سالمندی بالای ۶۰ سال قرار خواهند گرفت و بحران جمعیت، آینده کشور را تهدید می‌کند، پیش‌بینی‌ها حاکی است که به دلیل سقوط نرخ زاد و ولد با کاهش شدید جمعیت به عنوان یک چالش بزرگ جمعیتی مواجه خواهیم شد. روند رشد جمعیت در کشور نشان می‌دهد که در سال‌هایی نه‌ چندان دور، جامعه‌ای پیر خواهیم داشت و سالمندان سهم قابل توجهی از جمعیت را به‌ خود اختصاص خواهند داد و لازم است در این زمینه انجام آینده ‌نگری‌ شود. بیش از ۳ میلیون زوج نابارور در کشور داریم که هزینه‌های درمانی آنها بالا است و باید بودجه‌ای برای بیمه زوج‌های نابارور تصویب شده و مراکز ناباروری تجهیز شده و توسعه پیدا کند، همچنین ریشه‌های ناباروری شناسایی و غربالگری صورت گیرد. پیری جمعیت سرمایه انسانی هر کشور را کاهش می‌دهد و کاهش سرمایه انسانی موجب کاهش مصرف‌ کنندگان آن جامعه می‌شود که این کاهش بر توسعه اقتصادی نیز اثر منفی خواهد گذاشت. علت اصلی کاهش جمعیت و به دنبال آن پیری جمعیت، کاهش باروری است. البته افزایش یا کاهش جمعیت در هر منطقه متأثر از عواملی مانند میزان مرگ و میر، باروری، مهاجرت، رخدادهای طبیعی، بسترهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز هست که برای آن‌ها باید برنامه‌ریزی‌های علمی و بر پایه تحقیقات مؤثر انجام شود و موانع هر چه سریع‌تر رفع شود تا از کاهش جمعیت عبور و به رشد جمعیت برسیم. یکی از علل مهم کاهش باروری در کشور تغییر سبک زندگی زوج‌ها و جوانان است، البته از عوامل دیگر می‌توان به کاهش آمار ازدواج و افزایش متوسط سن ازدواج در زنان و مردان، افزایش فاصله بین ازدواج و تولد فرزند اول و افزایش فاصله بین بارداری‌ها اشاره کرد.

این مستند از جمله آثار با موضوع «جمعیت» است. از جمله آثار دیگر این حوزه می توان به مستند این هشدار را جدی بگیرید، مستند آرمون، فیلم سینمایی فرشته ها با هم می آیند، مستند دوازده نفر، مستند چرا سزارین، مستند دو تا کافی نیست، مستند به وقت مادری و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(7)
رای
همچنین تماشا کنید
دردهای سرزمینم
درباره خانه خدا
پرواز 232
سینمای آلترناتیو
او یک معلم بود
جنایت فراموش شده
فانوس اوفا
داکیو گپ
اسوه
دوران ترامپیسم
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال