جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
  عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
قمار چهار گزینه ای

قمار چهار گزینه ای

25
1396
فارسی

مستند «قمار چهار گزینه ای»، به دست های پشت پرده کنکور سراسری می پردازد و موضوع حذف شدن کنکور از نظام آموزشی و درآمدزایی از این آزمون را مورد بررسی قرار می دهد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند قمار چهار گزینه‌ای

مستند قمار چهار گزینه ای به دست های پشت پرده کنکور سراسری می پردازد.
گاهی بد نیست خودمان را جای یک دانش آموز بگذاریم و فرایند تحصیل را از نگاه او ببینیم، شاید اینطور بهتر بتوانیم تاثیرات و نتایج روال آموزشی و ارزشیابی فعلی را قضاوت کنیم.
گرچه باز هم میزان ترس از آینده، اضطراب، ناامیدی، فشار های مالی، رقابت های ناسالم بجای دوستی و خیلی از آسیب های دیگری که در ابتدای جوانی به بهانه ی ورود به دانشگاه به آنها وارد می‌شود را نمی‌توان به دقت اندازه گیری کرد.
راوی این مستند  یک دانش آموز است که او را به دنیای آماده شدن برای کنکور و درگیری های مالی آن می‌برد.
راوی این مستند  یک دانش آموز است که حس همذات پنداری را در مخاطب زنده کرده و او را با خود به دنیای آماده شدن برای کنکور و درگیری های مالی آن می‌برد و با یک همراهی ساده، آشفتگی این فضا را به مخاطب می نمایاند.

 • اوّلین کنکور ایران در سال ۱۳۴۸ برگزار شد و ۴۷٬۷۰۳ نفر داوطلب در آن شرکت کردند. سؤالات اوّلین دورهٔ کنکور، به صورت سؤالات کوتاه‌پاسخ طرّاحی شده بود. در آزمون سال ۱۳۹۴ که چهل و ششمین کنکور ایران بود حدود ۸۵۰۰۰۰نفر داوطلب ورود به دانشگاه بودند که ۵۰۰۰۰۰ نفر در رشته علوم تجربی ثبت نام کرده بودند.
  در ایران، سازمان سنجش آموزش کشور که سازمانی تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، متولی اصلی برگزاری کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه‌های دولتی است. این آزمون در هر سال یک بار در ماه تیر (غیر از سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کوید-۱۹) به صورت یک مرحله‌ای و برای پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان‌های خارجی و هنر به‌طور جداگانه برگزار می‌شود. مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز آزمون‌های تقریباً مشابهی را برای پذیرش دانشجو برگزار می‌کرد. دانشگاه آزاد اسلامی، آزمون گروه پزشکی را جداگانه از آزمون علوم تجربی برگزار می‌کرد. از کنکور سراسری ۱۳۹۲ این آزمون با آزمون سراسری تلفیق شد.
  تعداد و نسبت داوطلبان و پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری ایران بین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۲.
  طبق مصوبه مجلس، قرار است کنکور به تدریج حذف شود و معیارهای دیگری برای ورود به دانشگاه در نظر گرفته شود.
  همچنین بر اساس مصوبات مجلس و در راستای حذف تدریجی کنکور، معدل امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان با تأثیر ۲۵ درصد به صورت مثبت و معدل امتحانات نهایی پیش دانشگاهی با تأثیر ۵ درصد به صورت مثبت لحاظ می‌شود؛ که البته برای داوطلبان نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) معدل امتحانات نهایی برگزار شده در پایه دوازدهم تأثیر ۳۰ درصدی به صورت مثبت را دارا می‌باشد.

این مستند یکی از فیلم های منتشر شده عماریار با موضوع «نظام آموزشی» است. از جمله این آثار می توان به فیلم کوتاه حضرت مهندس، مستند میراث آلبرتا، مستند پشت کوه های بلند، مستند قمار چهار گزینه ای، مستند بی کار آفرین، مستند مغزهای یخ زده، مستند سد در سد، مستند دیوارهای سرد، مستند جوجه اردک زشت، مستند دیوانگی، مستند بیتربیت، مستند مرثیه ای برای یک رویا، مستند راه غریب، مستند یونیورسیتی و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
عباس رحیمی
تهیه شده :
سفیرفیلم
دسته‌بندی :
مستند اجتماعی
پیش نمایش
دانلود
95%
(21)
رای
نظرات کاربران
1403-01-29 00:07
دوستانی که می‌فرمایید نکات مستند بدیهی بودن مسئله اینه که بخش قابل توجهی از جامعه، حتی همین بدیهیات رو هم نمی‌دونن
خیلی ساده بود
چیز هایی که از این مستند دیدم ساده و بدیهی بودن و اطلاعات خاص و جدیدی رو از این مستند دریافت نکردم.
به نظرم موضوعی بود که کمتر بهش پرداخته شده و همین که دراین مورد مستند ساختند عالیه
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال