جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
تراریخته

تراریخته

42
1395
فارسی

مستند «تراریخته»، پیرامون محصولات دستکاری شده ژنتیکی است که با استفاده از انتقال یک یا دو ژن بین دو نوع موجود زنده مختلف به دست می آیند و مصرف آن ها مباحث مختلفی را میان اساتید و صاحب نظران حوزه بیوفناوری به وجود آورده است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود تراریخته بذر های نابودی

مستند تراریخته-بذر های نابودی به کارگردانی محمد هادی اینانلو و نویسندگی محمد هادی اینانلو داود مبصری و تهیه کنندگی محمد هادی سلیمی نژاد ساخته شده است.
مستند “تراریخته” پیرامون محصولات دستکاری شده ژنتیکی است که با استفاده از انتقال یک یا دو ژن بین دو نوع موجود زنده مختلف به دست می آیند و مصرف آن ها مباحث مختلفی را میان اساتید و صاحب نظران حوزه بیوفناوری به وجود آورده است.
کمپانی «مونسانتو» که متعلق به یکی از بدنام‌ترین خانواده‌های یهودی ــ صهیونیست است، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد سمی و بمبهای شیمیایی و اتمی طی قرن بیستم میلادی به‌شمار می‌رود که در حال حاضر نبض جریان تولید و تجارت «محصولات تراریخته» را در اختیار دارد.
محصولات تراریخته، جنجال ها و تشکیکات زیادی را در رابطه با به خطر انداختن سلامتی مردم جهان ایجاد کرده اند. برخی پژوهشگران به بررسی ارتباط تجارت تراریخته با صهیونیسم پرداخته اند. همچنین در کتاب “محصولات تراریخته؛ ضرورتها، چالشها و راهکارها” آمده است: «در پی شکست سخت آمریکایی ها در جنگ ویتنام، استراتژیستهای غربی دریافتند که مقابله سخت، به‌دلایل مختلف، روشی غیرکاربردی و پرهزینه‌ برای سیطره بر ملت‌هاست لذا سیاستهای غرب به مواجهه نرم با این کشورها تغییر کرد و ابزارهایی برای کنترل غذا و دارو طراحی شد».
مونسانتو در اصل نام یک خانواده یهودی ــ آمریکایی است که صاحبان این کمپانی یعنی خانواده مونسانتو، از بدنام‌ترین خانواده‌های یهودی صهیونیست در طول تاریخ به‌شمار می‌روند؛ این خانواده از قرنها قبل به مشاغلی چون برده‌داری و تجارت انسان اشتغال داشته‌اند.
کمپانی مونسانتو، بی‌شک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان رسمی مواد سمی و بمبهای شیمیایی و اتمی طی قرن بیستم میلادی به‌شمار می‌رود؛ این کمپانی طی دهه ۱۹۲۰، صنعت شیمیایی خود را گسترش داد، همچنین مونسانتو طی جنگ دوم جهانی، در تحقیقاتی درباره اورانیوم در «پروژه منهتن» مشارکت داشت که در نهایت منجر به ساخت بمب اتمی شد.
مونسانتو تا اواخر دهه ۸۰ میلادی در پروژه‌های مرتبط با بمب اتم به دولت آمریکا کمک می‌کرد، همچنین «عامل نارنجی»، «د.د.ت.» و «پی.سی.بی.» از جمله تولیدات مضر مونسانتو است؛ اعمال ضدانسانی این کمپانی بزرگ سبب شده که جنبشهای اجتماعی متعددی در کشورهای جهان علیه این کمپانی شکل بگیرد. جنایت‌های مونسانتو سبب شده که در بسیاری از کشورهای جهان، جنبش‌های مردمی سلامت و محیط زیست، «روز علیه مونسانتو» را برگزار کنند.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
تهیه شده :
شبکه افق
دانلود
100%
(4)
رای
همچنین تماشا کنید
جنگ، دوربین، من
سفر به دیار پشتون ها
به وقت مادری
هاسو، سرباز وطن
نبرد با شیطان
طه عبدالرحمن
خط مقدم
ریحانه های حرم
مهاجرت در سوریه
بدون مرز
نظرات کاربران
این موضوع خیلی بیشتر از اینا جای کار داره
مستند به طور واضح محصولات تراریخته رو تحلیل کرده بود به نیازه تا مستند های زیادی ساخته بشود تا عموم مردم از این موضوع مطلع شده و برای سلامتی خود و خانوادشون مطالبه عمومی صورت بگیره و این محصول مضر از چرخه غذایی ایرانی حذف شود.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال