جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
عقاب های گونی به سر

عقاب های گونی به سر

36
1398
زیرنویس فارسی

مستند «عقاب های گونی به سر»، بیانگر فعالیت گروهی از جوانان ترکیه است که در مقابل تجاوز، استبداد و زیاده‌خواهی ارتش آمریکا گروهی ضدآمریکایی به‌نام ت گ پ (اتحاد جوانان ترکیه) را تشکیل دادند. مهم‌ترین فعالیت گروه «ت گ ب» حفظ وطن است که از سال 2006 با کشیدن گونی به سر سربازان آمریکایی آغاز شد. این حرکت به دنبال اقدام آمریکا در سال 2003 و تحقیر سربازان ترکیه در سلیمانیه عراق از سمت جوانان متحد ترکیه انجام گرفت.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند عقاب های گونی به سر

مستند «عقاب‌های گونی‌به‌سر»، روایتی صریح و بی‌پرده از تشکیل یک گروه خودجوش در ترکیه است که با اقداماتی عجیب و غریب به مقابله با سربازان آمریکایی می‌پردازند. این فیلم مستند بیانگر فعالیت گروهی از جوانان ترکیه است که در مقابل تجاوز، استبداد و زیاده‌خواهی ارتش آمریکا گروهی ضدآمریکایی به‌نام ت گ پ (اتحاد جوانان ترکیه) را تشکیل دادند. مهم‌ترین فعالیت گروه «ت گ ب» حفظ وطن است که از سال ۲۰۰۶ با کشیدن گونی به سر سربازان آمریکایی آغاز شد. این حرکت به دنبال اقدام آمریکا در سال ۲۰۰۳ و تحقیر سربازان ترکیه در سلیمانیه عراق از سمت جوانان متحد ترکیه انجام گرفت.
در مستند «عقاب‌های گونی به سر» اعضای گروه «ت گ ب» از قبل با سربازان آمریکایی صحبت می‌کردند که ما این گونی را به صورت یک نماد از مقابله با امپریالیسم آمریکایی بر سر شما می‌کشیم. گونی به سر کشیدن برای آمریکایی‌ها نماد حاکمیت و تحقیر کردن طرف مقابل است و جوانان ضد آمریکایی ترکیه با این حرکت انزجار و تنفر خود را از آمریکا نشان می‌دهند.
نخستین جرقه‌های عملی مقابله با آمریکا در ترکیه، سال ۱۹۶۸ میلادی شکل گرفت و سربازان آمریکایی در استانبول را به دریا ریخت که طی آن «دوغو پرینچک» رئیس فعلی حزب وطن ترکیه، سربازان نیروی دریایی آمریکا در استانبول را به دریا انداخت.
سال‌ها بعد در سال ۲۰۰۳ مجلس ترکیه با ورود نظامیان آمریکایی به عراق از طریق خاک ترکیه مخالفت کرد، این مخالفت موجب کینه نظامیان آمریکایی‌ها شد و سه سال در شمال عراق (مرز جنوبی ترکیه) روی سر سربازان ترکیه گونی کشید. «گونی‌کشیدن روی» سر نماد حاکمیت آمریکا است و به نوعی تحقیر محسوب می‌شود.
این اقدام با تحریک غیرت جوانان ترک، جرقه‌های شکل‌گیری جنبش ت.گ.ب را رقم زد. نخستین بار در سال ۲۰۱۱ و در منطقه بدروم، جوانان عضو ت.گ.ب روی سر یک سرباز آمریکایی ـ که در مرخصی به سر می‌برد و به عنوان گردشگر در ترکیه حضور داشت ـ گونی کشیدند. اگر چه این حرکت به دلیل توقیف ویدئوهای ضبطی از سوی پلیس، بازتاب خبری نداشت اما از آن پس ناتو تردد تمام سربازان عضو خود را در ترکیه ممنوع کرد.
دومین حرکت گونی کشیدن در سال ۲۰۱۳ در منطقه اسکندرون رخ داد. جوانان ترک در حالی که شعار «یانکی گمشو» سر می‌دادند، تأکید می‌کردند: اجازه نمی‌دهیم ترکیه به مرکز حمله به کشورهای خاورمیانه بدل شود.
تجربه سوم گونی کشیدن در منطقه امین اونو در سال ۲۰۱۴ رخ داد و چون بازتاب تصویری گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت، موجب شد پنتاگون رسماً بیانیه دهد و جلوگیری از این حرکت را خواستار شود. آخرین تجربه مشابه در پایگاه نظامی اینجیرلیک (متعلق به آمریکا) در آدانای صورت گرفت.
یکی از دیگر فعالیت‌های ضدآمریکایی جنبش ت.گ.ب در سال ۲۰۰۸ و همزمان با محاصره غزه توسط اسرائیل صورت گرفت که اعضای این جنبش ده‌ها شعبه مک دونالد (رستوران زنجیره‌ای آمریکایی) در ترکیه را تسخیر کردند تا بگویند فلسطین در مقابل جنایات اسرائیل و آمریکا تنها نیست.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «افول استکبار جهانی» است. از جمله این آثار می‌توان به مستند ضد، موشن گرافیک گلوله های ناگزیر، مستند چهار سوارکار، موشن گرافیک خود تحقیری، مستند پونز، انیمیشن اوکی، مستند رویای آمریکایی، موشن گرافیک سقوط یک امپراتوری، موشن گرافیک سنتکام، مستند خون و نفت، مستند استقامت کن، مستند پایان بازی، مستند شیون یانکی ها، مستند جنون جدال و جمهوری و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
100%
(6)
رای
همچنین تماشا کنید
معادله نصر
نشانی
جورچین
خط نورانی
یکه سوار
زمانی برای دیدن
عماد
نبرد پالمیرا
آن ظهر عاشورا
پر سیمرغ
نظرات کاربران
سلام خیلی مستند جالبی بود، نمایش وجود چنین گروه های ضد امپریالیستی در سایر کشور ها و حقارت های این چنینی به زعم نادان ها ابر قدرت جهان واقعا جای کار و نمایش بیشتر داره...
سلام . مستند جالب و جذاب باورنکردنی و البته سانسور شده از مردم ترکیه که با سیاست های اردوغان به شدت مخالفن . حتما ببینیدش.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال