جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
عکاسی زیر آتش

عکاسی زیر آتش

44
1390
فارسی

مستند «عکاسی زیر آتش»، قصه اشغال تا آزادی خرمشهر از زبان عکاسان جنگ است، این فیلم با محوریت آقای مهرزاد ارشدی ساخته‌شده، عکاس آبادانی که یکى از غنی‌ترین آرشیوهای عکس را از اشغال خرمشهر در اختیار دارد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند عکاسی زیر آتش

مستند عکاسی زیر آتش قصه اشغال تا آزادی خرمشهر از زبان عکاسان جنگ است، این فیلم با محوریت آقای مهرزاد ارشدی ساخته‌شده، عکاس آبادانی که یکى از غنی‌ترین آرشیوهای عکس را از اشغال خرمشهر در اختیار دارد.
مهرزاد ارشدی متولد سال ۱۳۴۲ آبادان است و همزمان با آغاز جنگ، دوربین را بهترین وسیله دفاع دیده و وارد کار عکاسی شد. دوران کودکی اش را خوب به یاد دارد که در منازل سازمانی شرکت نفت با دایی خود زندگی می کرد. پدرش یک مغازه خرازی داشت که روبه روی پرشین هتل و در بازار خوشه قرار گرفته بود. با تلاش های پدر کم کم برای آن ها هم زمینی تهیه شد و پدرش با کمک خانواده، سرپناهی برای خانواده دست و پا کرد. با توجه به حضور انگلیسی ها و آمریکایی ها و همچنین وجود پالایشگاه نفت، آبادان یک شهر کاملا سیاسی بود. آبادان دروازه مدرنیته به ایران بود. ۱۲ ساله بود که یک دوربین ۱۲۰ پشت ویترین یکی از مغازه های شهر آبادان نظرش را جلب کرد. قیمتش ۵ تومان بود. به طور ناخودآگاه به آن علاقه مند شد. از پس انداز پول هایش دوربین را خرید. هفتم بهمن ۱۳۵۷ نزدیکی های پیروزی انقلاب بود که درگیری شدیدی در بازار شهر رخ داد و ۷ نفر شهید شدند و او در آن درگیری عکاسی کرد و نزدیک هم بود که تیر بخورد اما توانست از مهلکه جان سالم بدر برد. او در تمام سال‌های جنگ آبادان را ترک نکرد و تمامی روزهای سخت آبادان را بنا به علاقه و انگیزه شخصی به تصویر کشید. او بیش از چهارده عملیات جنگی بزرگ را عکاسی کرد. عکس‌های او بیش از آنکه از وظیفه حرفه‌ای یک عکاس خبرنگار حکایت کند بیانگر انگیزه و شوری شخصی است؛ به همین علت عکس‌های او ضمن ثبت صحنه‌های پرالتهاب نظامی، بیانگر دقایق سرشار از عطوفت و زیبایی‌های انسانی است.

این فیلم از مجموعه آثار با موضوع «دفاع مقدس» می باشد. از جمله اثار این مجموعه می توان به مستند چریک پیر، مستند مادر جبهه ها، مستند ۳۳سال سکوت، مستند شیر صحرا، مستند وصیت نامه، مستند سرباز واهیک، انیمیشن نبرد خلیج فارس ۱، مستند گردان قاطریزه، فیلم سینمایی شیار ۱۴۳، فیلم سینمایی ویلایی ها، مستند معلم، مستند نبردهای فانتوم، مستند نبردهای تام کت، مستند سرداران روستا، سریال شرایط خاص، فیلم سینمایی منصور و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
50%
(4)
رای
همچنین تماشا کنید
غواصان
بزرگ فکر کن
حاشیه فرات
نازیسم
18 تحت تعقیب
کدخدای باخدا
جانور گرسنه
نشانی
کرانه باختری اشغالی، جبهه دیگر فلسطین
ملاقات با داعش
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال