جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
رو به قبله

رو به قبله

38
1392
فارسی

فیلم داستانی «رو به قبله»، درباره مردی از یک خانواده مذهبی است که تا به امروز در مقابل داشتن ماهواره مقاومت کرده، اما اکنون به داشتن آن رضایت داده است و این موضوع ماجراهای طنزآمیزی را به وجود می‌آورد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود روبه قبله

فیلم داستانی روبه قبله به کارگردانی امیر مهدی پور وزیری نویسندگی مینا خدیوی تهیه‌کنندگی محمدرضا شفا ساخته شده است.
این فیلم کوتاه پیرامون مقاومت مردی است از یک خانواده متدین و مذهبی که همیشه در برابر داشتن ماهواره مقاومت کرده،اما دیگر به داشتن آن رضایت می دهد و مسائلی و ماجراهای طنز آمیزی برای او پیش می آورد….
فیلم ۴۰ دقیقه‌ای «رو به قبله» در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار موفق به دریافت فانوس بهترین فیلمنامه در بخش فیلم‌های نیمه‌بلند داستانی شد.فیلم «رو به قبله» سومین ساخته داستانی امیرمهدی پوروزیری است، و این کارگردان پیش از این در زمینه فیلم‌های مستند فعالیت‌های فراوانی انجام داده است.
علی استادی، وحید آقاپور و محمدباقر مفیدی‌کیا از بازیگران این فیلم هستند.
اَمر به مَعروف و نَهی اَز مُنکَر دو واجب از فروع دین هستند. امر به معروف دعوت کردن کسی که عمل واجبی را ترک کرده به انجام آن و نهی از منکر تلاش برای جلوگیری از انجام کار حرام توسط فرد گناهکار است.
از نظر فقهی امر به معروف و نهی از منکر بر کسی واجب است که نسبت به معروف و منکر آگاهی داشته و احتمال تأثیرگذاری نیز بدهد. شرایط دیگری نیز برای وجوب آن گفته‌اند.
در قرآن بارها از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان وظیفه‌ای ویژه برای امت پیامبر(ص)، یاد شده و گاه در کنار باورهایی چون ایمان به خدا و معاد یا اعمالی چون نماز و زکات آمده است.در کتاب‌های آیات الاحکام، به خصوص از آن جهت که این کتاب‌ها بر اساس ابواب موضوعی ترتیب یافته‌اند، معمولاً می‌توان بابی کم‌حجم با عنوان «امر به معروف» در آنها یافت که به بررسی آیات یاد شده اختصاص یافته است.

این فیلم یکی از مجموعه آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «سبک زندگی غربی و مدرنیته» است. از جمله این آثار می‌توان به مجموعه مستند ضد، فیلم داستانی نفرس، انیمیشن کامی و کتی، مستند دیوارکش، مستند تروکاژ، مستند ما همه کارگردانیم، انیمیشن بیشه، انیمیشن بختک، مستند جورچین، فیلم داستانی افسون حلقه، فیلم داستانی رو به قبله، مستند باشگاه شهرت، مستند بدون فیلتر، مستند موج منفی، انیمیشن شیرین و فرهاد، مستند مک دونالدز، مستند موشک دوست داشتنی و… اشاره کرد.

نظرات کاربران
باحال بود
جالب و خوش ساخت
واقعا زیبا و عالی است.خیلیل هم جالبه....
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال