جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال
title
خانه
دل نگران آهوها

دل نگران آهوها

36
1401
فارسی

مستند «دل نگران آهوها»، روایتی است از داستان همیشه ناتمام کویر. با شرحی مختصر از مرحوم نورمحمد کلاته، سرمحیط بان، کشاورز، دامدار و فعال اجتماعی و که سالیان متمادی از عمر پربرکت خود را دلسوزانه و خارج از وظایف سازمانی و شغلی صرف احیا و حفاظت محیط زیست نموده. او در برخورد با متخلفان و شکارچیان منشاء مجاهدت‌ها و امنیت چندین منطقه حفاظت شده گردیده است.
ارتباط قلبی ویژه و اقدامات او در مورد آهو ها و داستان هایی که از وی نقل می‌شود، محور این مستند را تشکیل می‌دهد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند دل نگران آهوها

مستند دل نگران آهوها، روایتی است از داستان همیشه ناتمام کویر. با شرحی مختصر از مرحوم نورمحمد کلاته، سرمحیط بان، کشاورز، دامدار و فعال اجتماعی و که سالیان متمادی از عمر پربرکت خود را دلسوزانه و خارج از وظایف سازمانی و شغلی صرف احیا و حفاظت محیط زیست نموده. او در برخورد با متخلفان و شکارچیان منشاء مجاهدت‌ها و امنیت چندین منطقه حفاظت شده گردیده است.
ارتباط قلبی ویژه و اقدامات او در مورد آهو ها و داستان هایی که از وی نقل می‌شود، محور این مستند را تشکیل می‌دهد.
نورمحمد کلاته‌ای شکاربان و مسوول پاسگاه «قلعه نو» سبزوار، داستان ناتمام کویر است و کویرنشینان خاطراتی شنیدنی از او دارند، با این شنیده‌ها، همیشه او را یک آدم جدی، لاغر و بلند قامت تصور می‌کردم؛ البته کمی هم عصبانی؛ اما او در واقع آدمی نسبتا چاق، قدی میانه با موهای سفید دارد و شکمش برآمده است. خود او می‌گوید یک‌بار یکی از بازرسان پس از تقدیر از خدماتم، آخر سر مشتی محکم به شکمم زد و گفت بار دیگر که آمدم، باید شکمت را آب کرده باشی.
خانه نورمحمد در روستای «کلاته میرعلی» شهرستان سبزوار است، او حالا در چند کیلومتری روستای محل اقامتش دامداری احداث کرده است و درست در کنار همین دامداری سالنی ساخته برای استراحتش. او بیشتر عمرش را نه در روستا، بلکه در دشت‌ها و کویر گذرانده است. از ۱۲ سالگی با قاچاقچیان درگیر شد.
«منطقه از قاچاقچی پر بود، تریاک و شیره به مردم می‌دادند. امنیتی وجود نداشت آنها به جان مردم افتاده بودند، من هم به جان آنها؛ دشمنم شدند اما ول کن معامله نبودم.» کوه به کوه تعقیب و گریز اسم نورمحمد بر سر همه آنها سخت سنگینی می‌کرد…

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «حیات وحش» است. از جمله این آثار می‌توان به مستند معلم اختاپوس من، مستند گوریا، انیمیشن شیر شاه، مستند خانه، مستند رخ خورشید۲، مستند زمین یک روز شگفت انگیز، مستند زیر بال های کاسپین، مستند رخ خورشید۱، مستند شکستن مرزها: علم سیاره ما، مستند پلاک ایران، مستند غول های کوچک، انیمیشن دره کوچک مورچه های گمشده و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
96%
(28)
رای
همچنین تماشا کنید
بسته 57
صد و چهار روز
جهادگران زندگی بخش
نواب
میم
وطنم
درس های یک جنگ پست مدرن
چرا نمی توانیم زلزله را پیش بینی کنیم؟
زندگی دیگران
فسقلی ها
نظرات کاربران
1402-06-03 02:39
واقعا کابوس شکارچیان بخش روداب بوده..خداوند روحش را شاد کند..
1402-04-27 10:01
یکی خیلی خوب گفت. یک نفر بود همه جا همه کار ها رو با هم درست می‌کرد الان صد نفر هستن نمیتونن کار یک نفر انجام بدن
1402-01-10 01:15
ممنون از همه جان برکفان عرصه حیات وحش مخصوصا مرحوم کلاته و همه عزیزان دخیل در ساخت این مستند.نگاه ضامن آهو بدرقه زندگیتان. در بین شکارها آهو واقعا مظلومه ،جمله ی طلایی این مستند.
1402-01-09 20:32
یه محیط بان بزرگ که در جایگاه خودش کارای بزرگی انجام داده کاش هممون تو همون جایی که هستیم اینجوری برای مسئولیتمون مایه بزاریم
1402-01-03 01:13
خداقوت سازندگان مستند
خیلی عالی بود این مستند خداقوت
خدا رحمت کنه ایشونو که اینقدر زحمت کشیدند ...محیط بان ها مظلوم و خاموش و جهادگرند . خدا قوت به سازندگان و بچه های عماریار