جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
دیوار گتو

دیوار گتو

42
1396
فارسی
مستند «دیوار گتو»، روایت پرداختن به تاریخ و سرگذشت یهودیان، چگونگی تشکیل و تاسیس کشور جعلی اسراییل در فلسطین اشغالی را بررسی می کند.
در ادامه با محور قرار دادن قوم یهود بحث صهیونیسم را از دین یهود جدا می‌کند و نگاهی کارشناسانه به این حوزه دارد.
این مستند به آوارگی قوم یهود از قرن‌ها پیش اشاره داشته و تا تشکیل اولین حکومت یهودی ادامه می‌یابد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند دیوار گتو

این مستند به فلسفه شکل گیری صهیونیست و همچنین شکل گیری کشور جعلی اسرائیل پرداخته شده است.
فیلم مستند «دیوار گتو» به کارگردانی محسن نقی زاده، در ژانر تاریخی-سیاسی سعی در نقد یکی از ظلم های قدیمی در جامعه انسانی دارد؛ ظلمی که نماد آن امروز یک «دیوار» است. نسل کشی و پاکسازی نژادی، اتفاق جدیدی در جامعه بشری نیست؛ انگاره ای که در حزب نازی آلمان و پیشوای این حزب، یعنی آدولف هیتلر تبلور یافت اما نژادپرستی توأم با جهان خواری و نسل کشی، در دنیای امروز نه تنها کمتر نشده که شاهد وضعیت رقت بارتری در جامعه بشری هستیم. اوج آن را امروز می توان در قالب دولت جعلی و اشغالگر اسرائیل دید. رژیمی با یک ایدئولوژی نژادپرستانه که مبنای فعالیت و حیات نامشروع خود را بر از بین بردن ملت های دیگر نهاده است. «دیوار گتو» با ساختاری فاخر و تلفیق تصاویر آرشیوی و مصاحبه به تحلیل این معضل بزرگ پرداخته است.
نکته مهم این است که جریان صهیونیسم در دوران کنونی، تنها به اسرائیل محدود نمی شود بلکه یک شبکه مخوف جهانی است که به خاطر برخورداری از سرمایه های هنگفت و نفوذ در دولت ها و دستگاه های اطلاعاتی و نظامی غرب، سلطه یافته و قادر به فعالیت های تخریبی علیه نوع انسان هستند. به بیانی بهتر، محور اصلی و چکیده امپریالیسم و استعمار جدید، صهیونیسم است. به همین دلیل هم ساخت فیلم علیه این سازمان گسترده ضدبشری، صرفا به اشغال فلسطین و جنایات اسرائیل محدود نیست، بلکه نوعی دفاع از انسانیت و مبارزه با دشمنان بشر محسوب می شود.
راهبرد فیلم برای پرداختن به مضمون مدنظر خود، استفاده از منطق قیاسی است. یعنی دو ماجرای تاریخی را شبیه سازی کرده و به مقایسه آن ها پرداخته است. ابتدا، تاریخچه ای از مواجهه آلمان هیتلری با یهودیان لهستان را می بینیم. مواجهه ای که به محصور کردن یهودیان با دیواری که نام فیلم هم به آن اشاره دارد می انجامد. اتفاقی که چند دهه بعد، توسط صهیونیست ها و علیه فلسطینیان تکرار می شود. دیوار تفکیک و تبعیض نژادی، در دو زمان و مکان متفاوت درست شده، اما هر دو تکرار یک رویکرد ایدئولوژیک و نظامی هستند.

این مستند یکی از فیلم های منتشر شده در عماریار با موضوع «رژیم صهیونیستی» است. از جمله این آثار می توان به مستند ۷۲ساعت، موشن گرافیک کووید ۱۹۴۸، مستند سقوط اسطوره، مستند عملیات سیانور،  نماهنگ فلسطین، موشن گرافیک قدرت سایه، فیلم داستانی هدیه، مستند به سوی آسمان،  فیلم داستانی نگین سلیمانی، مستند قصه های قدس،  مستند سلاح مقاومت فلسطین، مستند اسرائیل شکاف از درون، مستند غریبه ای از غرب، مستند هاکریا ۲۰۴۰، مستند قصه های مقاومت، مستند غزه ۸۵مایل، فیلم سینمایی عیون الحرامیه، مستند سواحل اشک و زیتون و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
محسن نقی زاده
تهیه شده :
شبکه افق
دانلود
65%
(23)
رای
نظرات کاربران
1402-10-05 17:58
یکی از بهترین مستندها بود واقعا لذت بردم
1402-08-03 15:15
دانسته یا ندانسته هولوکاست رو تائید کردید انشالله که ندانسته باشه
1402-07-20 03:21
ضعیف بود.مطالب مثل سالاد در هم بود
تایید هولوکاست بزرگ ترین نقطه ضعف این مستند بود. کارگردان به نوعی با این اشتباه بزرگ در زمین دشمن بازی می کرد و روایتش از مظلومیت مردم فلسطین باورپذیر نبود. و مخاطب به نوعی به یهودی ها هم حق می داد که سرزمینی داشته باشند. هر چند نمایش مخالفت بعضی از یهودیان با صهیونیسم تا حدودی این مسئله رو جبران کرد اما کافی به نظر نمی رسید.
مطالب اصلا انسجام نداشت..از مهاجرت یهودیان به ایران در قرن20،یهو میپره به دوران کورش...تایید هولوکاست و روایت مغرضانه از منابع یهودی هم که جای خود.
وقتی در ابتدای مستند هولوکاست رو تایید میکنه علی رغم همه ی شواهدی که میگن به اون صورتی که یهودی ها میگن نبوده،دیگه نتوستم به بقیه ی مستند اعتماد کنم...
با وجودی که این مستند به صورت ضمنی صهیونیست ها را داعشی های یهودیت معرفی و در پایان با وعده قرآنیِ سرانجام یهود پایان می یابد ولی از نظر بنده روح کلی حاکم بر مستند، علاوه بر تایید هولوکاست، القای این مطلب است که اشغال فلسطین عکس العمل طبیعی یهودیان به آن واقعه و حق آنهاست.
هیچ حرفی از تردید در هولوکاست به میان نیامد. مستند به گونه ای پیش رفت که گویا به جای برائت جستن، در پی رسمیت بخشیدن است. خانم کارشناس به جای بیت المقدس می گوید اورشلیم و هرچه فکت می آورد از از منابع یهودیت است. راوی می گوید فلسطینیان با حسرت به جایی نگاه می کنند که "زمانی متعلق به آنها بوده"؛ گویا که نرم و آهسته می خواهد بگوید حالا دیگر نباید تعلقی باشد. مستند خوبی نبود. حداقل آنچه باید باشد نبود.
آیا این مستند برای اثبات هلوکاست ساخته شده است؟
خیلی خوب بود استفاده کردیم خیلی متشکرم از زحماتتون ایلانلو هستم از تهران.
بسیار عالی بود به اندازه چند کتاب ارزش داشت
فیلم مفیدی بود ممنون
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال