جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
title
خانه
ققنوس

ققنوس

47
1393
فارسی

مستند «ققنوس»، روایتی است از دو اسلام؛ یکی اسلام تکفیری ها که با خشونت، مخالفان خود را به آتش می کشند و دیگری اسلام صلح و دوستی که با حفظ اصول، جهانی آزاد و آباد را برای همه انسان‌ ها خواهان است. شهید عبدالله دحدوح که این مستند درباره اوست، نمونه ای بارز از تفاوت این دو نگاه است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند ققنوس

مستند ققنوس در خصوص تکفیری هایی است که از اروپا به سوریه رفته اند. بلژیک بیشترین تعداد این تکفیری ها را شامل می شود. این مستند حول محور به آتش کشیدن مسجد و یک روحانی در بلژیک است.
این مستند درباره زندگی شهید حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالله دحدوح روحانی مغربی الاصل است که مسجد امام رضا (ع) را در شهر آندرلخت بلژیک تاسیس کرد و در این مسجد توسط گروه های تکفیری به آتش کشیده شد.
ققنوس با موضوع حساس ترور و شهادت این روحانی بلژیکی مغربی‌الاصل شیعه در مسجدی در بلژیک و نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت نیروهای تندرو تکفیری هم چون داعش، مورد توجه قرار گرفته است.
مستند ققنوس به مقایسه دو نگاه به اسلام و یا دو نوع برداشت از اسلام در اروپا می پردازد. وقتی این مستند را می بینید متوجه می شوید که برخی از تکفیری های اروپا که امروز در سوریه می جنگند خاستگاهشان چیست و چگونه فعالیت می‌کنند. در واقع این مستند، مقایسه نگاه تکفیری ها و اسلام معتدل است و البته منظور از اسلام معتدل اسلام بی خاصیت نیست، بلکه اسلام واقعی است که خاستگاه آن را انقلاب اسلامی می دانیم.

این مستند، از جمله فیلم‌های عماریار با موضوع «مدافعان حرم» است. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به مستند عابدان کهنز، مستند ملازمان حرم۱، مستند ملازمان حرم۲، مستند نبرد پالمیرا، مستند ایرانی های مرتد، مستند صلیب های شکسته، مستند زنانی با گوشواره های باروتی، مستند ماهرخ، مستند کسر الحدود، مستند قله های برفی و…. اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(1)
رای
همچنین تماشا کنید
معلم
شیرآباد
اسم رمز مهسا
گل محمدی
انقلاب بدون مرز
زندگی خلاف جریان آب
داستان یک جدایی
روز هشتاد و چهارم
سلام مهربون
پولیتزر
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال