جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
title
خانه
مناظره کنندگان بزرگ

مناظره کنندگان بزرگ

108
2007
زیرنویس فارسی

فیلم سینمایی «مناظره کنندگان بزرگ»، روایتگر ماجرای یک گروه مناظره‌کننده در کالج وایلی است که در سال ۱۹۳۵ شکل می‌گیرد و یک موسسه آموزشی سیاه‌پوستان در مارشال را ایجاد می‌کند. ملوین تولسن سرپرست این گروه است؛ شخصیتی نیکوکار، نترس و خودرأی که فعالیت‌های تُند سیاسی نیز دارد. گروه مناظره‌های نفس‌گیری با تیم‌های مناظره‌کننده دانشگاه‌های دیگر برگزار می‌کند و در این مسیر توجه بیننده را به سمت مشکلات، تبعیض‌ها و ظلم‌ها علیه سیاه‌پوستان در آن دوره جلب می‌کند. اوج این مناظره‌ها مناظره‌ای با تیم دانشگاه هاروارد با موضوع «نافرمانی مدنی مسالمت‌آمیز درمقابل حاکمیت قانون» است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود فیلم سینمایی مناظره کنندگان بزرگ

داستان فیلم سیمایی مناظره کنندگان بزرگ، حول محور یک گروه از دانشجویان کالج وایلی، که در یک موسسه آموزش عالیِ مخصوص سیاه پوستان در ایالت مارشال تحصیل می‌کنند، در سال ۱۹۳۵ روایت می‌شود. پروفسور ملوین تلسون، سرپرست این گروه دانشجویان است و هدف آن‌ها، تقویت روحیه مناظره‌گری و بحث‌های سازنده پیرامون مسائل مهمی است که در جامعۀ آن زمان در کشور آمریکا با آن دست‌وپنجه نرم می‌کردند. موضوعات مناظره، شدیداً عمیق است و اصلاً سعی نمی‌کند که یک فیلم سرسری با دیالوگ‌های سطحی را به نمایش بگذارد.

به عنوان مثال، موضوعات مناظره شامل «کمک هزینه بیکاری باید بعد از اتمام افسردگی پایان یابد.» و یا «سیاه‌پوستان باید در دانشگاه‌های ایالت پذیرفته شوند.» که بین دو گروه مناظره از طرف دانشگاه‌های مختلف شکل می‌گیرد و هر کدام از آن‌ها با پذیرفتن یکی از نقش‌های مثبت یا منفی، شروع به مناظره می‌کنند و در پایان، هیات داوری، برندۀ مناظره را اعلام می‌کند.

در واقع، موضوعات مناظره نیست که فیلم را جذاب‌تر می‌کند، بلکه دلایلی که هر تیم مناظره‌کننده آن را دنبال می‌کند و سعی دارد تا حرف خود را تعیین کند، نقش به سزایی در هرچه زیباتر شدن این فیلم دارد. ما در کنار این فیلم، آموزش نحوۀ درست مناظره کردن را حتی آموزش می‌بینیم.

این فیلم از جمله آثار با موضوع «حقوق بشر آمریکایی» است. از جمله آثار این مجموعه می توان به مستند پرونده های کی اس، موشن گرافیک تابستان سرخ، مستند خشونت در عراق، مستند مخالف، مستند تروریست های واشنگتن، مستند شیون یانکی ها، فیلم سینمایی مالکوم ایکس، مستند من علی هستم، فیلم سینمایی سلما، مستند ملت درد اسکات، مستند شباز میراث خانوادگی و… اشاره نمود.

همچنین تماشا کنید
جان لیلی
سوپر30
سرو زیر آب
ساحل امن
ماجرای نیمروز، رد خون
سرپیکو
عمر
بلمی به سوی ساحل
اخراجی ها 2
زیر نور ماه
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال