جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
نفس خوار

نفس خوار

26
1399

مستند «نفس خوار»، درباره اتفاقاتی است که در پی احداث پروژه کمربند جنوبی در ارتفاعات جنوبی مشهد رخ داده است. و آن ها را به طور دقیق بررسی می کند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود نفس خوار

مستند نفس خوار به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سید محمد مهدی سرشت ساخته شده است.
مستند «نفس خوار» درباره اتفاقاتی است که در پی احداث پروژه کمربند جنوبی در ارتفاعات جنوبی مشهد رخ داده است. و آن ها را به طور دقیق بررسی می کند.
مستند «نفس خوار» از ماجرای «قلعه سرهنگ» که یکی از روستاهای واقع در ارتفاعات جنوبی شهر مشهد است که پس از گسترش بی رویه ی شهر، جزئی از شهر تلقی می شود اما آلونک های قدیمی آن و ساکنانش در جوار برج هایی که رشد می کنند، از هیچ یک از خدمات شهری همچون برق و گاز بهره مند نیستند، آغاز می شود. این سوژه ی ابتدایی مستند است تا با پیگیری عوامل مستند، دلایلِ این مهجور ماندن و عدم توجه به ساکنین اندک این نقطه کشف شود.
روایت مستند آرام آرام از فاجعه پرده برداری می کند. عدم ارائه ی خدمات اولیه شهری به ساکنین قدیمی قلعه سرهنگ، توسط ارگان های دولتی و شهرداری به قدری عجیب و رو و بدون تعارف است که ترسناک به نظر می رسد. با پیشرفت روایت، کم کم چالش های مهمتر و مواردی همچون کوه خواری و زمین خواری و منافع کلانی درباره ی برج سازی و منافع شرکت های خصوصی وابسته به دولت که پشت ماجراست در مستند «نفس خوار» آشکار می گردد. به عبارتی مردم محلی، تحت فشارند تا خودشان کمبود امکانات را بپذیرند و با پای خود، مکان را برای پیشروی شهر برای منافع کلونی قدرت باز کنند.

این فیلم از مجموعه آثار با موضوع «مسکن و شهرسازی» است. از جمله آثار این مجموعه می توان به مستند نامکان، مستند روزگار غار، مستند نازی آبادی ها، مستند شهر نفس می کشد، مستند بهشت سوداگران، مستند پایتخت دود، مستند نوکیسه ها، مستند پای تخت، مستند اصل ۳۱، مستند نفس خوار و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(1)
رای
همچنین تماشا کنید
تا اطلاع ثانوی تعطیل!
امیر آتش
نکبه
هزارتوی پیشرفت
اتاق ریکاوری
فصل هرس
شهید زنده
کودتای اقتصادی
روایت فرهت
آهنگ قدم ها
نظرات کاربران
فیلم خوبی بود . چالش برانگیز و زیبا ؟ ولی اخرش چی با توجه به پی گیری کارگردان و ارسال نامه به مقامات کشوری کار به کجا رسید ؟
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال