جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال
title
خانه
تروریست

تروریست

1396
فارسی

فیلم داستانی «تروریست»، به بیان خلاصه‌ای از سرگذشت عوامل تروریست غرب در منطقه خاورمیانه می‌پردازد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود فیلم کوتاه تروریست

این فیلم کوتاه به طور خلاصه اشاره به سرگذشت عواملی که از سمت غرب برای انجام اعمال تروریسی به منطقه خاورمیانه فرستاده شده بودند می پردازد.
هرچند که تروریسم ریشه در تاریخ سیاسی و نظامی جهان دارد؛ اما در قرن اخیر و بویژه چنددهه اخیر، مفهوم تروریسم به شکل ویژه و برجسته ای در ادبیات جهانی مطرح گردیده است. امروزه مفهوم تروریسم در ابعاد مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی مطرح می باشد؛ اما در عرصه سیاسی بگونه ای خاص مورد توجه قرار گرفته است.
ظهور گروه القاعده و طالبان، با رویکردهای خشونت بار تروریستی در منطقه و جهان و با ایدئولوژی ستیزه جویانه که رنگ دین و مذهب بخود گرفته است، مفهوم تروریسم را بیش از همه برجسته و با اهمیت ساخته است. سلطه گروه خشونت گرای طالبان در افغانستان و همکاری تنگاتنگ و در نهایت اتحاد استراتژیک این گروه با گروه دهشت افکن القاعده رویه و صفحه جدیدی را در رویکردهای تروریستی به نمایش گذاشته است.
با وجود آنکه تروریسم و تروریست هنوز در ادبیات سیاسی جهان تعریف معین و مشترکی نیافته است، اما ویژگی های عمومی را می توان در همه گروههای تروریستی با هر ایدئولوژی و رویکردی سراغ گرفت. خشونت اولین ویژگی گروههای تروریستی بشمار می آید. دست یابی به اهداف از طریق شیوه خشونت بار، رویکرد عمومی همه گروههایی است که به ترور توسل می جویند.
خشونت بکار رفته از سوی گروههای تروریستی در قالب قتل و شکنجه یک امر معمول تلقی می گردد. نگاه گذرا به تاریخچه و رویکرد گروههای تروریستی این ویژگی را بیش از پیش نمایان می سازد. مطلق نگری و جزم اندیشی ویژگی گروههای تروریستی می باشد. اساسا تروریسم با کوراندیشی پیوند ناگسستنی دارد. تروریست ها برای اینکه بتوانند به اهداف تعیین شده دست یابند می کوشند که تصورات و پندارهای خود را بصورت جزمی و مطلق گرایانه تلقی نمایند.
آنان بخوبی به این نکته واقف هستند که رویکردی مغایر جزم گرایی و در نظرداشت نسبیت های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی، در رسیدن به اهداف شان چالش برانگیز خواهد بود. تروریسم با اندیشه ورزی و نگرش متفکرانه، خردورزی و تأمل هیچ سنخیت و سازشی ندارد. در نگرش تروریست ها جهان و انسان ها دو دسته بیشتر نیستند: دوست و دشمن. یعنی هرکس با تروریست ها نباشد، قطعا در مقابل آنان یعنی دشمن آنان قرار دارند.
ایجاد بحران و تنش از خصوصیت های دیگر تروریست ها می باشد. تروریست ها برای اینکه زمینه فعالیت و حضور خود را فراهم آورند دامن زدن به بحران و تنش به شکل و شیوه های مختلف و بهانه های گوناگون یک امر الزامی می دانند. تروریست ها یا خود سرچشمه بحران و تنش هستند یا اینکه بعنوان عوامل تحریک شده از سوی قدرت ها و سازمان های استخباراتی موجب ایجاد بحران و تنش می گردند. مهره بودن از ویژگی های دیگر تروریسم است.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «تروریسم» است. از جمله این آثار می‌توان به موشن گرافیک ترور سلیمانی هسته ای، مستند به نام خلق، مستند عمق میدان، فیلم سینمایی بادیگارد، فیلم داستانی کیف، مستند بهشتی برای ملت، مستند قاسم، مستند آقای دادستان، پویانمایی وحید، مستند میراث مجید، مستند کفن مشکی، مستند یک روز به خصوص، مستند فرزند کبیر کوه، فیلم داستانی ساحل امن، مستند قصر قند، مستند آقای وکیل، مستند پرونده ناتمام، و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
حیدر زیبایی
تهیه شده :
مرکز مستند حقیقت
دسته‌بندی :
مستند جنگیسیاست
دانلود
100%
(9)
رای
همچنین تماشا کنید
روضه ممنوع
پول بدون پشتوانه
نبرد پالمیرا
بر بال فرشتگان
قائد الحشد
سنگر
پرسوک
دوران ترامپیسم
دیوارهای سرد
مرزبان
نظرات کاربران
خلاقیت روایتگریش، قابل تحسین است. اما جا داشت یک مقدار مفصل تر باشد.