جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
اگر با خدا نجنگیم

اگر با خدا نجنگیم

43
فارسی

مستند «اگر با خدا نجنگیم»، با آسیب شناسی عملکرد بانک ها در رفع نیازهای مردم به روی آنتن رفت. در این مستند صندوق های قرض الحسنه به عنوان ظرفیت فراموش شده نظام بانکی مطرح شده است. هم چنین با سفر به شهر سبزوار یکی از صندوق های موفق قرض الحسنه شرق کشور معرفی شده است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود اگر با خدا نجنگیم

مستند اگر با خدا نجنگیم به کارگردانی محسن حاج کرمی و تهیه‌کنندگی محسن مقصودی ساخته شده‌ است.
با آسیب شناسی عملکرد بانک ها در رفع نیازهای مردم به روی آنتن رفت. در این مستند صندوق های قرض الحسنه به عنوان ظرفیت فراموش شده نظام بانکی مطرح شده است. هم چنین با سفر به شهر سبزوار یکی از صندوق های موفق قرض الحسنه شرق کشور معرفی شده است. صندوق جاویدان، یکی از صندوق های قرض الحسنه موفق کشور می باشد که مشکلات زیادی از مردم سبزوار مرتفع کرده است. در صندوق تک شعبه، با صد و بیست هزار حساب فعال در حال فعالیت می باشد و روزانه به بیش از ۳سیصد نفر وام قرض الحسنه اعطا می کند.
رِبا از گناهان کبیره به معنای زیادتر از اصل مال گرفتن که در متون دینی به شدت نهی شده است و رباخواران را افراد مورد لعن خداوند معرفی کرده‌اند.
بر اساس پژوهش‌های باستان‌شناسی ربا از قرن‌ها قبل از میلاد وجود داشته و با رواج پول گسترش پیدا کرده است. مسأله ربا در ادیان امری مذموم قلمداد شده ولی پیروان ادیان با کاربرد حیله‌هایی از دیگران ربا دریافت می‌کرده‌اند.
فقها ربا را به دو نوع ربای معاملی و ربای قرضی تقسیم کرده‌اند و آیات قرآن، روایات و اجماع علمای شیعه را مستند تحریم آن قرار داده‌اند. در متون اسلامی مبارزه با ظلم و ترویج کارهای نیک مانند قرض را از حکمت تحریم ربا دانسته‌اند.
ایده بانکداری بدون ربا طرحی است که اقتصاددانان مسلمان در مواجهه با گسترش روزافزون بانک‌ها و ارتقای نقش آنها در نظام اقتصادی کشورهای اسلامی برای جلوگیری از انجام عملیات بانکی ربوی، مطرح کرده‌اند.

این مستند، از جمله آثار «نقد درون گفتمانی» منتشر شده در عماریار است. پیش از این هم آثاری مانند مستند داد، مستند قرارداد ۱۹ژوئن، مستند زمستان یورت، مستند فروشنده۱، مستند فروشنده۲، مستند فروشنده۳، مستند امیدیه، مستند چرخ ناکوک، مستند نان گزیده ها، مستند دریابست، مستند تلکه، مستند ترال، مستند قزل قیه، مستند نفس خوار و مستند دیوارکش در موضوع نقد درون گفتمانی منتشر شده است که به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم ها را از دست ندهید.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دسته‌بندی :
مستند اقتصادی
پیش نمایش
دانلود
75%
(4)
رای
همچنین تماشا کنید
قمار چهار گزینه ای
کفن مشکی
سیاره زمین
مهدی عراقی را بکش
مقدس نما
برتبة الشهید
از گوشت تا استخوان
در برابر طوفان
سالوادور آلنده
استاد مرتضی
نظرات کاربران
میتونست خیلی خلاصه تر و منسجم تر باشه.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال