جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
تلکه

تلکه

49
1396
فارسی

مستند «تلکه»، در مورد رشوه و فساد اداری در سازمان های دولتی است. همچنین، این مستند رشوه و فساد اداری و دلایل آن را در شهرداری ها و دو قوه مجریه و قضاییه بررسی میکند این مستند.تمرکز اصلی خود را بر بررسی فساد اداری در فعالیتهای عمرانی و ساختمان سازی قرار داده است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود تلکه

مستند تلکه به کارگردانی و نویسندگی مسعود کارگر و تهیه کنندگی سید جمال عود سیمین ساخته شده است.
فساد اداری یکی از مهلک‌ترین آسیب‌ها برای هر کشوری است، به ویژه اینکه این فساد در سازمان‌ها و ادارات دولتی باشد.
اخذ رشوه برای انجام امور، از مصادیق بارز فساد اداری به شمار می‌رود به خصوص اینکه مردم به این باور برسند بدون پرداخت آن، نمی‌توانند کارشان را پیش ببرند.
مستند تلکه در مورد رشوه و فساد اداری در سازمان های دولتی است. همچنین، این مستند رشوه و فساد اداری و دلایل آن را در شهرداری ها و دو قوه مجریه و قضاییه بررسی میکند این مستند.تمرکز اصلی خود را بر بررسی فساد اداری در فعالیتهای عمرانی و ساختمان سازی قرار داده است….
رشوه عمل حرامی که در اصطلاح فقهی به‌معنای دادن مال به قاضی برای تغییر حکم حق به باطل یا دادن حکم باطل به‌جای حق است. البته درباره تعریف دقیق فقهی آن اختلاف‌نظر وجود دارد.برخی تعریف لغوی را که شامل دادن مال به قاضی و کارمند است، مصداق رشوه دانسته‌اند.
کلمه رشوه در قرآن ذکر نشده، اما در روایات فراوانی به آن اشاره شده است. از جمله در روایتی از پیامبر(ص) رشوه دادن و گرفتن آن و همچنین واسطه گری برای رشوه مورد لعن و نفرین دانسته شده است. روایات دیگری نیز آن را در حد کفر و شرک دانسته‎ است. برخی دیگر از روایات رشوه را از مصادیق مال حرام و سُحت دانسته‌اند.
رشوه از نگاه برخی منحصر به دادن مال نیست؛ بلکه شامل هر عملی است که در رأی قاضی یا عملکرد یک کارمند تاثیرگذار باشد از تملق‌گویی تا خیاطی لباس و…. رشوه‌گیرنده مالک مال رشوه‌ای نیست و باید آن را برگرداند.

این مستند، از جمله آثار «نقد درون گفتمانی» منتشر شده در عماریار است. پیش از این هم آثاری مانند مستند داد، مستند قرارداد ۱۹ژوئن، مستند زمستان یورت، مستند فروشنده۱، مستند فروشنده۲، مستند فروشنده۳، مستند امیدیه، مستند چرخ ناکوک، مستند نان گزیده ها، مستند دریابست، مستند تلکه، مستند ترال، مستند قزل قیه، مستند نفس خوار و مستند دیوارکش در موضوع نقد درون گفتمانی منتشر شده است که به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم ها را از دست ندهید.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
86%
(7)
رای
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال