جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
محاصره کوت

محاصره کوت

25

مستند «محاصره کوت»، روایت مقاومت مردم عراق در برابر استعمار انگلستان در جنگ جهانی اول است.

در جریان جنگ جهانی اول نیروهای انگلیسی پس از فتح بصره تا نزدیکی کوت پیشروی می‌کنند؛ علمای شیعه خود لباس رزم بر تن کرده و با همراهی مردم به مقابله با انگلیس‌ها می‌پردازند و شکست سختی را به آن ها تحمیل می‌کنند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند محاصره کوت

در جریان جنگ جهانی اول نیروهای انگلیسی پس از فتح بصره تا نزدیکی کوت پیشروی می‌کنند؛ علمای شیعه خود لباس رزم بر تن کرده و با همراهی مردم به مقابله با انگلیس‌ها می‌پردازند و شکست سختی را به آن ها تحمیل می‌کنند.
نیروهای انگلیسی که برای تسلط بر بین النهرین و برقراری امنیت دریای هند به جنگ عراق رفتند. در مدائن با شکست خوردن از نیروهای عثمانی به کوت العماره عقب‌نشینی کردند. جنگ با محاصره نیروهای انگلیس که در کوت العماره در کنار رود دجله مستقر شده بودند توسط نیروهای عثمانی آغاز و با اسارت تمام سربازان انگلیس از سوی ارتش عثمانی به پایان رسید.
از اتفاقات مهم نبرد کوت العماره حضور مرجعیت دینی می باشد که با در دست گرفتن سلاح، مانع از اشغالگری نیروهای انگلیسی شدند. آیات عظام شیخ مهدی خالصی به همراه برادران و فرزندش شیخ محمد، سید مهدی حیدری، سید محمدسعید حبوبی، شیخ شریعت اصفهانی محمدکاظم یزدی و میرزا محمدرضا فرزند شیخ محمدتقی شیرازی از جمله جهادگران بودند.

این فیلم یکی از مجموعه آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «استعمار» است. از جمله این آثار می‌توان به فیلم سینمایی یتیم خانه ایران، مستند سفر با چگوارا، مجموعه مستند ضد، فیلم سینمایی طلا، مستند قتل عام اجتماعی، مستند نیکاراگوئه آزاد، مستند غریبه ای از غرب، مستند قلم جادویی، فیلم سینمایی استرداد، مجموعه مستند روزهای آزادی، مستند غارت، مستند خون زمین، مستند فاتحان سرزمین نو، مجموعه مستند دوران، مستند محاصره کوت، نماهنگ برپاخیز، مستند قصه شبان و گرگ، مستند مرد دلواری، مستند خاطرات خانه متروک، مستند تولد در زمین سوخته، مستند سرزمین مادری، مستند خاطرات نارنجی و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(4)
رای
همچنین تماشا کنید
حاج حیدر رحیم پور ازغدی
میم مثل مسجد آ مثل آتش
گل محمدی
چذابه تا کربلا
سکوهای صورتی
بالاتر از افسانه ها
غریبه ای از غرب
بانو
نفس خوار
به عشق حسین (ع)
نظرات کاربران
ماشالله به غيرت ايرانيشون
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال