جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
سکوهای صورتی

سکوهای صورتی

52
1398
فارسی

مستند «سکوهای صورتی»، مستندی پیرامون مساله ورود بانوان به ورزشگاه ها می‌باشد. مساله‌ای که برای سال‌های متمادی به یک کلاف سردرگم تبدیل شده بود و همین باعث می‌شد تا رسانه‌ها و صاحب نظران داخلی و خارجی، آن را مطابق نظر خود تفسیر کنند.
این مستند تلاش دارد تا با نگاهی واقع بینانه، به زوایایی جدید و مهمی از این مساله دست پیدا کند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود سکوهای صورتی

مستند سکوهای صورتی به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدجواد رئیسی ساخته شده‌ است.
سکوهای صورتی مستندی پیرامون مساله ورود بانوان به ورزشگاه ها می باشد. مساله ای که برای سالهای متمادی به یک کلاف سردرگم تبدیل شده بود و همین باعث میشد تا رسانه ها و صاحب نظران داخلی و خارجی، آن را مطابق نظر خود تفسیر کنند. این مستند تلاش دارد تا با نگاهی واقع بینانه، به زوایایی جدید و مهمی از این مساله دست پیدا کند.
با توجه به این‌که در قانون هیچ اشاره‌ای به ممانعت زنان از ورود به ورزشگاه‌ها نشده است و بیشتر حقوقدانان و سیاستمداران نیز این موضوع را تایید می‌کنند و حتی در دولت‌های مختلف، روسای جمهور یا معاونان آن‌ها به صراحت موافقت خود را با ورود زنان به ورزشگاه‌ها اعلام کرده‌اند عده‌ای با طرح ادعاهای فراهم نبودن امکانات و شرایط برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها، به جای تلاش برای تامین بسترهای مناسب ساده‌ترین راه یعنی «ممنوعیت ورود» را انتخاب کرده‌اند.
هیچ مقرره قانونی به عنوان مستند ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه وجود ندارد.
در کشورمان مسائلی وجود دارد که همیشه به دلیل پرداخت اشتباه، به دغدغه‌ها و چالش‌هایی تبدیل شده‌اند؛ یکی از آنها بحث ورود زنان به استادیوم است که سال‌ها درباره آن بحث می‌شد اما هیچ‌گاه به نتیجه نرسید.
سکوهای صورتی از این زاویه به مسئله نگاه کرده است که چرا این موضوع در کشور ما سال‌ها بدون پاسخ مانده است و هیچ‌گاه نگاه تخصصی به این مسئله وجود نداشته و همیشه سیاسی به این موضوع نگاه شده است.

این مستند، از جمله آثار «نقد درون گفتمانی» منتشر شده در عماریار است. پیش از این هم آثاری مانند مستند داد، مستند قرارداد ۱۹ژوئن، مستند زمستان یورت، مستند فروشنده۱، مستند فروشنده۲، مستند فروشنده۳، مستند امیدیه، مستند چرخ ناکوک، مستند نان گزیده ها، مستند دریابست، مستند تلکه، مستند ترال، مستند قزل قیه، مستند نفس خوار و مستند دیوارکش در موضوع نقد درون گفتمانی منتشر شده است که به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم ها را از دست ندهید.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
محمدجواد رئیسی
تهیه شده :
مرکز مستند سوره
دسته‌بندی :
مستند اجتماعیسیاست
پیش نمایش
دانلود
100%
(6)
رای
همچنین تماشا کنید
ویروس سکولار
برادرم اکبر
ماجرای نیمروز
کسر الحدود
ملت درد اسکات
روزهایی در اردوگاه
امین فارسی
یک روز با امام جمعه
دره اردن
آوای شب دهم
نظرات کاربران
1402-09-15 00:57
واقعا چطور استادیوم آزادی بودجه نداره دوربین بذاره، پشت پرده بحث های اقتصادی چیه که حتی پول دوربین استادیوم هم تامین شدنی نیست
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال