جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
یاران حسین

یاران حسین

14
1399
فارسی

موشن گرافیک «یاران حسین»، به روایاتی از زبان یاران سیدالشهداء (ع) می‌پردازد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود موشن گرافیک یاران حسین

موشن گرافیک یاران حسین به روایاتی از زبان همراهان و یاران امام حسین (ع) می پردازد.
واقعه کربلا یا نبرد کربلا و واقعه عاشورا، به قیام امام حسین (علیه‌السلام) و شهادت ایشان و اصحاب و یارانش، در ماه محرم سال ۶۱ هجری قمری، در کربلا به دست لشکریان عبیدالله بن زیاد اشاره دارد.
امام حسین (علیه‌السلام) بعد از رد درخواست بیعت با یزید بن معاویه، از مدینه رهسپار مکه و حدود چهار ماه در آنجا بود؛ در این مدت، کوفیان با ارسال نامه‌هایی جهت رهبری شیعیان، از امام حسین دعوت کردند به کوفه رود، امام (علیه‌السلام) برای حصول اطمینان از محتوای نامه‌ها، مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد، مسلم به کوفه رفته و صحت دعوت کوفیان را به اطلاع امام رساند؛ امام حسین (علیه‌السلام) در پی خبر مسلم و از طرفی خوف ترور، توسط عاملان یزید، راهی کوفه شد. در راه کوفه، امام از پیمان‌شکنی کوفیان مطلع و از طرفی سپاه حر بن یزید راه را بر امام بسته و ایشان به اجبار به سمت کربلا راهی شد. عبیدالله بن زیاد چندین لشکر از کوفه برای مقابله با امام به کربلا فرستاد، آنها با لشکر چند هزار نفری، امام، اهل بیت و یارانش را چند روز محاصره و روز عاشورا جنگ را آغاز کردند، در آن روز امام حسین (علیه‌السلام) و همه اصحاب و یارانش را به شهادت رسانده و اهل بیت و زنان را به عنوان اسیر به کوفه نزد عبیدالله و سپس به شام نزد یزید بن معاویه فرستادند که در این مسیر امام سجاد (علیه‌السلام) و حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) با خطبه‌ها و ایراد سخن، حقیقت ماجرای کربلا، اهداف و مظلومیت امام حسین (علیه‌السلام) را بازگو و مردم را آگاه نمودند.
واقعه عاشورا از جنایت‌های تلخ و دلخراش‌ترین واقعه در تاریخ اسلام دانسته شده، از این‌رو بر بزرگداشت روز عاشورا و ماه محرم، و عزاداری برای امام حسین تاکید بسیار شده است، لذا همه‌ساله شیعیان در این ماه و این روز به عزاداری و نوحه در مصائب امام حسین و اهل بیتش می‌پردازند.

این فیلم یکی از مجموعه آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «شهادت امام حسین(ع)» است. از جمله این آثار می‌توان به نماهنگ روضه خانگی، مستند حاج مرزوق، نماهنگ دو خط دلتنگی، موشن گرافیک یاران حسین، نماهنگ فدای مرقد، مستند مداح، مستند و کویر شاهد بود، مستند بچه های هیمالیا، ویژه برنامه پرچمدار کوچک، مستند نخل شمرون، نماهنگ اجر، مستند ماجرای تایلند، مستند سید ظهیر، نماهنگ مجلس یاران حسین، مستند سقا، مستند سد باقر، نماهنگ خانه زاد، مستند حسین کیست، موشن گرافیک طف، مستند ترکیب بند، مستند مثل سرو، مستند تکیه نفرآباد، مستند آوای شب دهم، مستند چهار پایه و… اشاره کرد.

3+
مناسب برای سنین بالای 3 سال
100%
(5)
رای
همچنین تماشا کنید
پدافند غیرعامل
مسیح
روشنایی های شهر
کووید 1948
آتش سوزی
پالستینوفیلیا
داستان تخریب بهشت
شهید نادر مهدوی
عاقبت اعتماد به آمریکایی‌ها
عزاداری کرونا
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال