جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
زندگی خوب، مرگ خوب

زندگی خوب، مرگ خوب

38
1392
زیرنویس فارسی

مستند «زندگی خوب، مرگ خوب»، زندگی خصوصی و رفتار اجتماعی شهید سیدعباس موسوی دبیرکل حزب الله لبنان را از زبان نزدیکان و فرزندان وی روایت خواهد شد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود زندگی خوب،مرگ خوب

مستند زندگی خوب،مرگ خوب تهیه شده در مرکز مستند حقیقت می باشد.
مستندی درباره ی زندگی شخصی و اجتماعی و همچنین نحوه شهادت سیدالشهدای مقاومت اسلامی، سید عباس موسوی، دبیرکل پیشین حزب الله لبنان و همسرش شهیده ام یاسر موسوی و فرزند خردسالشان شهید سید حسین موسوی که در حمله بالگرد نیروهای رژیم صهیونیستی به ماشین آنها در بهمن ۱۳۷۱ به شهادت رسیدند. سیده بتول، سید یاسر و سید میثم موسوی از فرزندان، خواهر و یکی از محافظان دبیرکل شهید حزب ا… لبنان از کسانی هستند که در این مستند از رفتار این شهید در خانواده و نزدیکانش می‌گویند.
فیلم روایت داستان زندگی خانوادگی این شهید است داستانی که با ام یاسر در نجف آغاز شد و روایت مجاهدت ها، فرماندهی و شجاعت سید عباس موسوی، دبیر کل شهید حزب الله همگی به تفاحتا، جایی در جنوب لبنان ختم می شود.
سید عباس موسوی، روحانی شیعه لبنانی و یکی از مؤسسین و دومین دبیرکل حزب‌الله لبنان بود.او در در روستای نبی شیت از توابع بعلبک به دنیا آمد. تحصیلات حوزوی خود را در شهر صور آغاز نمود و برای ادامه آن به حوزه علمیه نجف رفت. موسوی در سال ۱۹۷۹ به لبنان بازگشت و حوزه علمیه بعلبک را تأسیس کرد. او در مه ۱۹۹۱ پس از صبحی طفیلی، به عنوان دومین دبیرکل حزب‌الله لبنان انتخاب شد.سید عباس موسوی که در ۱۶ فوریه ۱۹۹۲ برای شرکت و سخنرانی در مراسم سالگرد راغب حرب به روستای جبشیت رفته بود، در راه بازگشت خودروی حامل او مورد حمله هلی‌کوپترهای اسرائیل قرار گرفت که در نتیجه آن او و فرزند و همسرش به شهادت رسیدند.

این فیلم، از مجموعه آثار با موضوع «حزب الله لبنان» و «جبهه مقاومت» است. از جمله این آثار می توان به هاکریا ۲۰۴۰، مستند معادله نصر، مستند برادران، مستند در میانه آتش، موشن گرافیک بوی قدس، مستند سواحل اشک و زیتون، مستند قله های برفی، مستند سقوط اسطوره، مستند قصه های مقاومت، مستند زندگی خوب، مرگ خوب، مستند دو پنجره و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
تهیه شده :
مرکز مستند حقیقت
دسته‌بندی :
مستند پرترهجنگی
دانلود
100%
(8)
رای
همچنین تماشا کنید
آقا مصطفی
چرا سوریه
توحیدی ها
طرد شده
خامنئی
نقد علی
وقت بودن
بابای سارا
سفر خارجه
پر سیمرغ
نظرات کاربران
1402-11-30 22:17
سلام علیکم، مستند بسیار عالی بود، مخصوصا این که ویژگی های خانوادگی زندگی شهید بزرگوار رو بهش پرداخته بود، پیشنهاد می کنم به ضمیمه ی این مستند مستند راغب حرب رو هم ببینید.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال