جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
نبرد خاموش

نبرد خاموش

73
1392
فارسی

مستند «نبرد خاموش»، بازتابی است متفاوت از مشکلات اقتصادی ایران در سال ۹۱ مشکل واردات دارو و مرگ بیماران، تحریم حوزه نفت و گاز و عدم تامین بودجه، بیکاری هزاران نفر از کارگران صنعت خودرو و نقش دولت‌ها و مافیاها را بررسی می‌کند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود نبرد خاموش

مستند نبرد خاموش به کارگردانی و تهیه کنندگی مصطفی رضوانی ساخته شده است.
مستند نبرد خاموش، بازتابی است متفاوت از مشکلات اقتصادی ایران در سال ۹۱ مشکل واردات دارو و مرگ بیماران، تحریم حوزه نفت و گاز و عدم تامین بودجه، بیکاری هزاران نفر از کارگران صنعت خودرو و نقش دولت‌ها و مافیاها را بررسی می‌کند.
این مستند داستان روزنامه‌نگاری است که در سال ۹۱ و به دلیل کسری بودجه ناشی از تحریم نفت ایران و گرانی کاغذ، از کار بیکار و ماهنامه‌ای که در آن فعالیت می کرد تعطیل شد؛ او در مسیر جست‌وجوی خود به بررسی سهم تحریم‌ها از یک سو و سوءتدبیر دولت‌ها و همچنین مشکلات ساختاری و مافیاهای اقتصادی از سویی دیگر می‌پردازد
راوی این مستند محمدرضا رضاپور٬ دبیر تحریریه سابق مجله «سینما رسانه» است که می‌گوید در پاییز ۹۱ به علت تشدید تحریم‌ها٬ گرانی کاغذ و کسری بودجه دولت٬ این نشریه که صاحب امتیاز آن موسسه فرهنگی هنری «شهید آوینی» بود تعطیل شد.
رضا پور که پس از تعطیلی دفتر «سینما رسانه» به قول خودش «کلافه» و «سردرگم» شده٬ به بخش‌های مختلف صنعتی و پزشکی ایران مراجعه می‌کند تا از متخصصان و مراجعه‌کنندگان به این بخش‌ها تاثیر تحریم‌ها را جویا شود.
فردی به نام علی روحانی٬ که در این مستند کارشناس ارشد اقتصادی معرفی می‌شود در ابتدا همه مشکلات کشور را ناشی از کاهش درآمدهای نفتی به علت تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران و کاهش واردات نفت کشور از سوی اروپا و آمریکا عنوان می‌کند.
در این فیلم به صراحت گفته می‌شود ایران تا قبل از تشدید تحریم‌های نفتی٬ به علت دارا بودن درآمدهای قابل توجه حاصل از فروش این محصول می‌توانست تحریم‌ها را دور بزند٬ اما غرب برای تحت فشار گذاشتن جمهوری اسلامی کاری کرد که این کشور اصلا پولی برای دور زدن تحریم‌ها در اختیار نداشته باشد و شاهرگ کسب درآمد آن یعنی نفت را بست.

این مستند، از جمله آثار «نقد درون گفتمانی» منتشر شده در عماریار است. پیش از این هم آثاری مانند مستند داد، مستند قرارداد ۱۹ژوئن، مستند زمستان یورت، مستند فروشنده۱، مستند فروشنده۲، مستند فروشنده۳، مستند امیدیه، مستند چرخ ناکوک، مستند نان گزیده ها، مستند دریابست، مستند تلکه، مستند ترال، مستند قزل قیه، مستند نفس خوار و مستند دیوارکش در موضوع نقد درون گفتمانی منتشر شده است که به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم ها را از دست ندهید.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
مصطفی رضوانی
تهیه شده :
سفیرفیلم
دانلود
100%
(2)
رای
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال