جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
شیخ نشین ها

شیخ نشین ها

47
1397
فارسی

مستند «شیخ نشین ها»، یکی از محلات محروم و خطرناک شیراز را به تصویر می کشد که سمیه و حاج بهمن، از ساکنان این محله،  تلاش می کنند که محله خود را به محیط مناسب تری تبدیل کنند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند شیخ نشین ها

یکی از مهمترین مسایل اجتماعی کشورهای در حال توسعه، رشد و توسعه شتابان و ناهمگون شهرنشینی بوده است. این رشد نامتوازن در پی خود تبعاتی به همراه دارد. به گفته بسیاری از اندیشمندان این حوزه،  اساسی ترین مسئله شهرنشینی، مسئله حاشیه نشینی است. زمانی که صحبت از پدیده حاشیه نشینی می شود بسیاری از آسیب های اجتماعی همچون جرم، فساد، اعتیاد، خشونت تداعی می شود. آمارها حکایت از آن دارد که به شکل واقعی این قبیل مسائل و آسیب های اجتماعی در این مناطق بروز و نسبت به سایر مناطق شهر بیشتر است. حاشیه نشینی خود را به اشکال مختلف همچون آلونک نشینی، زاغه نشینی، کپرنشینی، اسکان غیر رسمی و حلبی آبادها نشان می دهد. حاشیه نشینی پدیده ای واقعی است که حد وسط جامعه روستایی و جامعه شهری است. نامتوازن بودن بخش های مختلف شهری در ایران باعث مهاجرت های عظیم به سمت شهرهای مرکزی ایران می شود. از جمله راهکارهای بهبود معضل حاشیه نشینی می‌توان موارد ذیل را نام برد: در شهرهای بزرگ بخصوص کلان شهرها کشور حریم شهر مشخص و نسبت به تهیه نقشه جامع رشد شهر در جهات جغرافیایی اقدام گردد. توزیع برابر امکانات، خدمات و فرصت ها برای روستاها، شهرهای کوچک و بزرگ. تشویق سازمان های غیر دولتی برای حضور و مشارکت در امر ساماندهی و توانمندسازی اجتماعات. ایجاد صندوق های محلی برای خرده وام و پس انداز مسکن و اشتغال با مشارکت و سرمایه ی اولیه خود مردم، ضمن بهره گیری از منابع دولتی، عمومی و خصوصی.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «همدلی و ایثار» است؛ از جمله این آثار می‌توان به مستند باتک، مستند سفر خارجه، فیلم داستانی بدون لک، مستند مدرسه برکت، مستند آن سوی کارون، مستند تجارتخانه بوشی، مستند سفیران هدایت، فیلم داستانی بازار محبت، مستند تجارت ابدی، فیلم داستانی حوالی حرم، مستند مرد مردم، مستند عطر سیب، مستند جهاد ادامه دارد، مستند پسکت، فیلم داستانی ولیمه، فیلم داستانی شام هیئت و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
100%
(15)
رای
همچنین تماشا کنید
رویای بازگشت
همزاد عاشقان
اکسیر صنعت
سلفی با ابومهدی
فرمانده 76
ققنوس و اژدها
روایت یک ماجرا
مردی با آرزوهای دور برد
هیچ و پول
مثل او
نظرات کاربران
1402-06-06 08:12
مستند خوبی بود. از پشتکار و دیدگاه دختر خانم هم خیلی خوشم اومد که نا امید نشده بود و دنبال یه راهی بود برای خودش آفرین و تبریک به خانواده بابت این تربیت
حاج بهمن مرد شكست ناپذير خدارحمتش كنه ديشب٦رمضان رحمت خدا رفت شادي روحشان صلوات
حاج بهمن مرد شكست ناپذير خدارحمتش كنه ديشب٦رمضان رحمت خدا رفت
حاج بهمن واقعا قهرمان دوست داشتنی هست.
سلام. یه مستند خوب و امیدوار کننده که علاوه بر نشون دادن مشکلات و تلخی های محله های محروم، ولی بهمون امید و انگیزه میده. ممنون از سازنده های این فیلم پیشنهاد میکنم حتما این فیلمو ببینید
واقعا حاج بهمن چاره خیلی خوب بود
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال