جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
ما اقتصاد دانیم

ما اقتصاد دانیم

39
1393
فارسی
مستند «ما اقتصاد دانیم، لطفا حرفی از واقعیت نزنید»، درباره دانشجویان اقتصاد دانشگاه کشور است که از نظام آموزشی اقتصاد به ستوه آمده‌اند و خواستار تغییرات اساسی در نحوه تدریس دروس اقتصاد هستند.
+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند ما اقتصا دانیم

این مستند به بررسی وضعیت دانش اقتصاد در ایران و به آسیب شناسی نظام آموزش اقتصاد در دانشگاه های کشور می پردازد.
دانشجویان اقتصاد آن اوایل که وارد این رشته می شوند پر از سوال اند. سوال هایی که اساتید با لبخند از کنارشان می گذرند و شاید یاد عهد شباب خودشان می افتند که آن ها هم در اولین مواجهه با اقتصاد، این سوالات را داشتند. سوالاتی بنیادی که انگار می خواهد همه اصول خود ساخته ی اقتصاد را به هم بریزد.
به ادامه مطلب رجوع کنید
چند وقتی که می گذرد و «ترم یکی» ها تبدیل به «سال بالایی» می شوند، دیگر از این سوالات خبری نیست، بلکه به ورودی های جدید هم خیلی استاد وار لبخند می زنند و از کنار سوال هایشان می گذرند.
داستان مستند «ما اقتصاددانیم،لطفا از واقعیت حرفی نزنید» شرح همین استحاله است. که چگونه سیستم آموزش اقتصاد آدم ها را توی خودش حل می کند و به جای جواب به سوالات آن ها ، سوالات خودش را مطرح می کند.
موضوعی که این مستند روی آن دست می گذارد ، دانشجویان اقتصاد را با این سوال اساسی مواجه می کند که «چرا این همه وقت که داریم اقتصاد می خوانیم به این چیزها  فکر نکرده بودیم و این موضوعات را بدیهی در نظر گرفته بودیم؟»
مستند یک شروع توفانی دارد، وقتی که مسئله را مطرح می کند و دانشجویان را در حال خروج از کلاسی نشان می دهد که همه ی اقتصاد خوانده ها با کتاب های درس آن استاد آشنا هستند و وقتی جایگزینی برای آن کلاس پیدا می شود که آن اصول را نقد می کند مخاطب با چالش اصلی مواجه می شود:«مگر جانشینی هم برای این حرف ها هست؟»
مستند با خط سیری منطقی پیش می رود و مسئله را تا حد ممکن در گفتگوهایش با اساتید ریشه یابی می کند اما گفتگو ها از وقتی جالب می شود که پای دانشجویان نیز به آن باز می شود. دانشجویانی که حرف هایی از روزهایِ ورودشان به این رشته می زنند و این که چقدر از تصوراتشان دور بوده و بالاجبار به آن عادت کرده اند.

این مستند، از جمله آثار «نقد درون گفتمانی» منتشر شده در عماریار است. پیش از این هم آثاری مانند مستند داد، مستند قرارداد ۱۹ژوئن، مستند زمستان یورت، مستند فروشنده۱، مستند فروشنده۲، مستند فروشنده۳، مستند امیدیه، مستند چرخ ناکوک، مستند نان گزیده ها، مستند دریابست، مستند تلکه، مستند ترال، مستند قزل قیه، مستند نفس خوار و مستند دیوارکش در موضوع نقد درون گفتمانی منتشر شده است که به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم ها را از دست ندهید.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
100%
(7)
رای
همچنین تماشا کنید
اکس نیهیل
نبرد پالمیرا
گروه سرود
دیده بان و بانو
روز چهلم
معمای C130
رو در رو با قهرمان
روزهایی در اردوگاه
آقا مصطفی
پایان سفید
نظرات کاربران
و اینکه این فرمالیسم در سایر گرایش ها هم ریشه کرده و نه صرفا در اقتصاد. خوب بود خداقوت
خداخیرتون بده
جای کار داشت اما در کل خوب بود. به شرط ادامه این حرکت....
فیلم آگاه کننده ای بود.
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال