جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
دختر لر

دختر لر

21
1388
فارسی

همسر نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استدلالش برای تقلب به خبرنگار BBC در انتخابات می گوید: «من یک لر هستم و همسرم داماد لرهاست. مگر می شود لرها داماد خود را رها کنند و به فرد دیگری رأی دهند؟!» مستند «دختر لر» به دنبال پاسخ همین سئوال است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود دختر لر

مستند دختر لر به کارگردانی محمدرضا دهشیری ساخته شده است.
در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همسر یکی از نامزد‌های این انتخابات در استدلالش برای اثبات تقلب بیان کرد که من یک لر هستم و همسرم داماد لرهاست و فرزند آذربایجان است. مگر می‌شود لرها داماد خود را رها کنند و به فرد دیگری رای دهند؟
محمدرضا دهشیری به شهرهای مورد اشاره سفر کرد و با مردم عادی به گفتگو می‌پردازد و نظر آن‌ها را جویا می‌شود. استان لرستان، مشتمل بر اقوام مختلف لک، لر و بختیاری است. این مستند سراغ بخشی از روستاهای لک نشین، از توابع دلفان و شهرهای لر نشین خرم آباد، بروجرد و شهر بختاری نشین الیگودرز  رفته است. و با مردم این مناطق در مورد انتخابات ۸۸ صحبت کرده است.
روز جمعه، بیست و دوم خرداد، انتخابات ریاست جمهوری دهم در سراسر کشور برگزار شد و نتایج حاکی از مشارکت ۸۵ درصدی مردم بود. شب جمعه در حالی که شمارش آراء به پایان نرسیده و نتیجه ای اعلام نشده بود میرحسین موسوی در مصاحبه ای خود را برنده انتخابات نامید.
پس از پایان شمارش آرا در روز بیست و سوم خرداد، احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور منتخب معرفی شد. رهبر معظم انقلاب در پیامی ضمن تشکر از آحاد مردم و نامزدهای حاضر در انتخابات، با توجه به شرایط به همه توصیه کردند که کاملا هوشیار بوده، از رفتار و گفتار تحریک آمیز و بدگمانانه بپرهیزند. عصر همان روز، میرحسین موسوی با اعتقاد به تقلب در انتخابات در بیانیه ای گفت که تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد، مهدی کروبی نیز در بیانیه ای، نتایج اعلام شده را فاقد مشروعیت و مضحک دانست.بعدازظهر همین روز، مرکز تهران به شکل غافلگیرکننده ای به آشوب کشیده شد و روز بیست و چهارم خرداد در حالی که ناآرامی ها همچنان ادامه داشت احمدی نژاد در اجتماع مردم در میدان ولی عصر حاضر شد و طی سخنانی، از واژه خس و خاشاک استفاده کرد و استفاده از این واژه، خود به دستاویزی برای ادامه آشوب ها تبدیل شد.

این فیلم یکی از مجموعه آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «فتنه ۸۸» است. از جمله این آثار می‌توان به مستند خارج از دید ۱، مستند خارج از دید ۲، مستند برادران، فیلم داستانی لکه، مستند بازی، مستند جمهوریت در جمعه بازار، مستند شورش در شهر، فیلم داستانی روز داوری، مستند کوچه قیام، مستند میم مثل مسجد آ مثل آتش، مستند هاشمی زنده است، مستند پایان فراموشی، مستند دختر لر، مستند ما بیشماریم، فیلم داستانی بعد از ظهر، مستند الف الف پاریس، مستند زخم تازه، مستند گزارش اقلیت، موشن کمیک غیور علوی، مستند گیلن باره، مستند گرم ترین روز زمستان، مستند روشن فکر، مستند عابدان کهنز و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
محمدرضا دهشیری
دسته‌بندی :
مستند سیاست
دانلود
0%
(0)
رای
همچنین تماشا کنید
پایان بازی
بهار را تو روایت کن
خانه ایرانی
تولدی دوباره
سلام
نافرمان
ویکتور خارا
مرز پوسیده
قیام غریب
مرگ روشن
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال