جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
تیزر
back6
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال
title
خانه
قیام غریب

قیام غریب

11
1397
فارسی

مستند «قیام غریب»، به واقعه قتل و عام زائران و مجاوران حرم امام رضا(ع) که در اعتراض به کشف حجاب رضاخانی و سیاست‌های ضد دینی حکومت در مسجد گوهرشاد می‌پردازد.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود قیام غریب

مستند قیام غریب به تهیه کنندگی مسعود صدرایی و تهیه شده در دفتر مطالعات فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی می باشد.
این مستند به واقعه قتل و عام زائران و مجاوران حرم امام رضا(ع) که در اعتراض به کشف حجاب رضاخانی و سیاستهای ضد دینی حکومت در مسجد گوهرشاد می پردازد.
در جریان این واقعه که در ۲۱ تیر سال ۱۳۱۴ رخ داد، صدها نفر از مردم در حرم رضوی به خاک و خون کشیده و برخی از زخمی ها نیز همراه شهدا توسط عوامل رضاخان دفن شدند.
هشت دهه پس از این جنایت هولناک بسیاری در ایران هنوز از این ماجرا مطلع نیستند و جزئیات …
واقعه کشف حجاب سلسله وقایعی است که به دنبال تصویب قانونی در ۱۷ دی ۱۳۱۴ش در ایران رخ داد و به موجب آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده چادر، روبنده و روسری منع شدند. این قانون اوج سیاست‌های رضاخان در زمینه تغییر لباس بود که از سال ۱۳۰۷ آغاز شده بود. این سیاست‌ها واکنش‌هایی از جمله قیام مسجد گوهرشاد را در پی داشت. با درخواست علما، این قانون در سال ۱۳۲۳ در دوره حکومت محمدرضا پهلوی لغو شد.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «عفاف و حجاب» است. از جمله این آثار می‌توان به فیلم داستانی خانه پنجم، مستند لورک، نماهنگ ضربه دوازدهم، مستند یک خانم محترم، مستند محترم بانو، مستند قیام غریب، مستند بهت میاد، فیلم داستانی رویای گلها، مستند چکمه های فرنگی، نماهنگ برهمان عهد، مستند ارمغان، مستند رضا ماکسیم، فیلم داستانی روضه ممنوع، انیمیشن شیرین و فرهاد، مستند چارقد بی بی، انیمیشن حاجی آخوند، انیمیشن عفاف و حجاب، فیلم داستانی لحاف چهل تکه و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
پیش نمایش
دانلود
100%
(6)
رای
همچنین تماشا کنید
عاشورای دربند
خراشاد
بر فراز چهارزبر
گوریا
مادری
خط شکن
نجات
اکس نیهیل
سید شجاع
نعره حیدری
نظرات کاربران
اثر بسیار زیبایی بود
سلام.بی نهایت عالی بود.خداوندشماروبرای اسلام وقرآن حفظ کندکه بصیرت شناخت نظام طاغوتی وسلطنتی ماروبیشترکردید.بنده واقعاازعمق وجودم حسی دیگرنسبت به چادرم وحفظ آن پیداکردم..چادروحجابی که حاصل تلاش وجهادوشهادت زنان ومردانی ازسرزمینم است که شایدبعدازسالهامشرف شدن به حرم امام رضا(ع)حسی که الآن دارم؛نسبت به آن وقایع نداشتم.کلمات ازادای تشکرعاجزند؛ان شاالله درعالم محشربرکات کارتان برایتان کشف خواهدشد.اجرتون باارباب بی کفن