جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
تاریخ روابط اخوان المسلمین و ارتش مصر

تاریخ روابط اخوان المسلمین و ارتش مصر

21
1399
فارسی

مستند «تاریخ روابط اخوان المسلمین و ارتش مصر»، تاریخ پرفرازونشیب روابط اخوان و ارتش مصر از دوره جمال عبدالناصر تا امروز را مورد بررسی قرار می‌دهد.
روابط اخوان‌المسلمین و ارتش مصر بسیار پرفرازونشیب بوده است. روزی اخوانی‌ها جمال عبدالناصر را در کودتایش همراهی کردند و البته خیلی زود ماه عسل آنان به اتمام رسید و روز دیگر رییس‌جمهور اخوانی ژنرال سیسی را به وزارت دفاع می‌گمارد و همو علیه مرسی کودتا می‌کند!

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود تاریخ روابط اخوان‌المسلمین و ارتش مصر

روابط اخوان‌المسلمین و ارتش مصر بسیار پرفرازونشیب بوده است. روزی اخوانی‌ها جمال عبدالناصر را در کودتایش همراهی کردند و البته خیلی زود ماه عسل آنان به اتمام رسید. و روز دیگر رییس‌جمهور اخوانی ژنرال سیسی را به وزارت دفاع می‌گمارد و همو علیه مرسی‌کودتا می‌کند!
در این مستند تاریخ پرفرازونشیب روابط اخوان و ارتش مصر از دوره جمال عبدالناصر تا امروز مورد بررسی قرار گرفته است.
اخوان المسلمین گروهی سنی‌‌مذهب و دارای تفکرات سلفی و دموکراسی‌خواه هستند. اخوان المسلمین طرفدار تقریب مذاهب اسلامی و از حامیان جمهوری اسلامی ایران بوده و ضد رژیم اسرائیل هستند. آنها دارای اصول بیست‌گانه اعتقادی بوده و معتقدند باید مسائل اعتقادی را فقط از قرآن و سنت بدست آورد. جمعیت اخوان المسلمین، جمود بر مذهب فقهی خاصی ندارند؛ بلکه معتقدند هر کدام از فقهای مذاهب اهل سنت که فتوایش مستند به کتاب و سنت باشد، لازم الاتباع است گرچه موافق مذهب آنها نباشد.
جمعیت اخوان المسلمین جهت رسیدن به آرمان‌های دینی و فرهنگی و نظامی و سیاسی به مبارزه مشغول بوده و هستند؛ به همین دلیل، چند بار به‌دست حاکمان مصر منحل شده و تعدادی از اعضای این گروه، اعدام شده‌اند. رهبران اخوان المسلمین، به اسم «مُرشِد کُلّ» شناخته می‌شوند. آنها در برخی از کشورهای اسلامی مانند ترکیه، سوریه، فلسطین، سودان، یمن، تونس، ایران و اردن فعالیت سیاسی و اعتقادی دارند.

این فیلم از مجموعه آثار با موضوع «سینمای جهان عرب» منتشر شده است. از جمله آثار این مجموعه می توان به سریال نگهبان قدس (حارس القدس)، مستند ۱۸ تحت تعقیب، مستند زنانی با گوشواره های باروتی، فیلم سینمایی مولانا، فیلم سینمایی نواره، مستند سلاح مقاومت فلسطین، نماهنگ فدای مرقد، فیلم سینمایی عسل سیاه و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
تهیه شده :
شعوبا
دانلود
91%
(11)
رای
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال