جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
مولانا

مولانا

111
2016
زیرنویس فارسی

فیلم سینمایی «مولانا»، بر اساس رمانی از یک چهره روشنفکر مصری علیه اخوان‌المسلمین ساخته شده است موجب درگیری لفظی علمای ضداخوان الازهر و روشنفکران مصری در رسانه‌های این کشور شد.

حکومت ناموفق اخوان‌المسلمین مصر پس از جنبش‌های موسوم به بیداری اسلامی در منطقه جنوب غرب آسیا منجر به این شد که مردم این کشور تا حدی نسبت به توانمندی و صلاحیت این جریان ریشه‌دار اسلامی تردید کنند.

محمد مرسی که هم اکنون در زندان به سر می‌برد در مدت زمان ریاست جمهوری خود دست به اشتباهات فاحشی زد و فرصت تشکیل حکومت اسلامی در این کشور را از بین برد؛ شکستی که خیلی‌ها آن را ناشی از نبود یک رهبر کاریزماتیک و هوشیار قلمداد کردند.

حالا و پس از فروکش کردن موج بیداری اسلامی زمینه برای خلق اثری سینمایی از سوی فیلمسازی به نام مجدی احمد علی فراهم آمده است تا به نقد اخوان‌المسلمین بپردازد، هرچند او مدعی است که فیلمش نه تنها ضد‌اخوان نیست بلکه به نفع این جریان ساخته شده است.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود فیلم سینمایی مولانا

فیلم سینمایی مولانا که بر اساس رمانی از یک چهره روشنفکر مصری علیه اخوان‌المسلمین ساخته شده است موجب درگیری لفظی علمای ضداخوان الازهر و روشنفکران مصری در رسانه‌های این کشور شد. حکومت ناموفق اخوان‌المسلمین مصر پس از جنبش‌های موسوم به بیداری اسلامی در منطقه جنوب غرب آسیا منجر به این شد که مردم این کشور تا حدی نسبت به توانمندی و صلاحیت این جریان ریشه‌دار اسلامی تردید کنند. محمد مرسی که هم اکنون در زندان به سر می‌برد در مدت زمان ریاست جمهوری خود دست به اشتباهات فاحشی زد و فرصت تشکیل حکومت اسلامی در این کشور را از بین برد؛ شکستی که خیلی‌ها آن را ناشی از نبود یک رهبر کاریزماتیک و هوشیار قلمداد کردند. حالا و پس از فروکش کردن موج بیداری اسلامی زمینه برای خلق اثری سینمایی از سوی فیلمسازی به نام مجدی احمد علی فراهم آمده است تا به نقد اخوان‌المسلمین بپردازد، هرچند او مدعی است که فیلمش نه تنها ضد‌اخوان نیست بلکه به نفع این جریان ساخته شده است.

«مولانا» اقتباسی از رمان «مولانا السید» نوشته یک چهره روشنفکر مصری به نام «ابراهیم عیسی» است که به‌رغم مخالفت با عربستان در جنگ یمن با اسلامگرایان میانه خوبی ندارد. اما علمای دینی همراه با الازهر که بعضاً با اسلامگرایان نیز میانه خوبی ندارند، انتقاد اصلی را از ساخت این فیلم داشته‌اند و از الازهر و وزارت اوقاف مصر خواسته‌اند جلوی پخش آن را بگیرند چراکه «فیلم دارای صحنه‌هایی است که لباس شیوخ الازهر و علمای آن را به سخره گرفته و آنها را تجار دین و کسانی نشان داده که بر اساس هوای نفس فتوا صادر می‌کنند.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با عنوان «سینما و تلویزیون جهان اسلام» است. از جمله این آثار می توان به فیلم سینمایی مولانا، فیلم سینمایی نواره، مستند اسرائیل، شکاف از درون، مستند ارتش مصر از جنگ تا بیزینس، مستند سلاح مقاومت فلسطین، فیلم داستانی هدیه، مستند ترور دانشمدان هسته ای عرب، فیلم سینمایی پدر، نماهنگ فدای مرقد، فیلم سینمایی ابوزینب، فیلم سینمایی عسل سیاه، فیلم سینمایی زمستانی که گذشت، سریال حارس القدس (نگهبان قدس)، سریال مدیرکل۲، فیلم سینمایی عیون الحرامیه، مستند روزهایی در اردوگاه و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
83%
(18)
رای
همچنین تماشا کنید
تسلا
سایه در چشمم
وصل نیکان
جنگ جریان
هریت
تمام وقت
اتم داستان پوکران
تاج محل
صدای آزادی
تنها شجاعان
نظرات کاربران
1403-01-07 00:17
درودواقعن یک فیلم عالی بود جایی همچین فیلم های در بین جهان اسلام کمه
حرف هایی که شیخ حاتم درباره اسلام و از بین رفتن تفرقه بین سنی و شیعه و حتی مسلمان و مسیحی میزد اکر تمام مردم جدی می گرفتنش دنیا واقعا بهشت میشد♥️
??عا لییییییی بود اخش اخرش پسرس خوب شد
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال