جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
روزهایی در اردوگاه

روزهایی در اردوگاه

51
2017
زیرنویس فارسی
مستند «روزهایی در اردوگاه»؛ ما با نسل از فلسطینی‌ها مواجهیم که در اردوگاه به دنیا آمدند، بزرگ شدند و حتی بعضا از دنیا رفته‌اند. زندگی اردوگاهی، آن هم در کشوری دیگر، اقتضائات خاص خود را دارد که عمدتاً همراه با ناملایماتی از جنس شهروند درجه دو بودن است.
در این مستند فردی انگلیسی با ورود به این اردوگاه سعی می‌کند به متن زندگی فلسطینیان در اردوگاهی در لبنان نزدیک شده و جنس زندگی اردوگاهی در کشوری غریبه را لمس کند.
+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود مستند روزهایی در اردوگاه

ما با نسل از فلسطینی‌ها مواجهیم که در اردوگاه به دنیا آمدند، بزرگ شدند و حتی بعضا از دنیا رفته‌اند. زندگی اردوگاهی، آن هم در کشوری دیگر، اقتضائات خاص خود را دارد که عمدتاً همراه با ناملایماتی از جنس شهروند درجه دو بودن است.
در این مستند فردی انگلیسی با ورود به این اردوگاه سعی می‌کند به متن زندگی فلسطینیان در اردوگاهی در لبنان نزدیک شده و جنس زندگی اردوگاهی در کشوری غریبه را لمس کند.
مساله آوارگان فلسطینی یکی از ارکان اساسی آرمان فلسطین به شمار می رود. دشمن صهیونیستی به انحای مختلفی سعی دارد این مساله را نادیده انگارد و در نهایت آن را حذف کند، ولی پایبندی آوارگان به حق بازگشت تمامی این توطئه ها را عقیم ساخته است.
حقوق آوارگان فلسطینی در اردن به تناسب نوع گذرنامه هایشان متفاوت است. فلسطینیان دارنده گذرنامه های اردنی ۵ ساله تقریبا از هر نوع حقی برخوردارند، ولی آوارگان فلسطینی دارنده گذرنامه های اردنی موقت نمی توانند به پاره ای از حقوق دست یابند؛ به گونه ای آنان از انجام برخی کارها و حق مالکیت و تامین اجتماعی و آموزش و خدمات درمانی محرومند.
اردوگاه های فلسطینی در لبنان شرایط بسیار رقت باری دارد، ولی به لحاظ امنیتی مستقل است و توسط نیروهای مسلح کنترل می شود. فلسطینیان ساکن این اردوگاه ها حق انجام بیش از ۷۰ شغل را ندارند. بحران های متوالی، اردوگاهها را با شرایط سختی روبرو کرده است از کرونا گرفته تا اوضاع اقتصادی و اجتماعی نابسامان در لبنان تا قانون کار و محاصره امنیتی اعمال شده بر بیشتر اردوگاهها و برخی مواضع سیاسی در لبنان که گواهی دهنده خیر نیست. در چنین شرایطی، روز به روز اوضاع آوارگان فلسطینی در لبنان به سبب ترس از کرونا و ممنوعیت های اعمال شده علیه آنها وخیم تر می شود و اوضاع آنها در داخل اردوگاه ها متفاوت از بقیه مناطق و شهرهای لبنان است. قرنطینه به خاطر کرونا از اردوگاهی به اردوگاه دیگر فرق می کند.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با عنوان «سینما و تلویزیون جهان اسلام» است. از جمله این آثار می توان به فیلم سینمایی مولانا، فیلم سینمایی نواره، مستند اسرائیل، شکاف از درون، مستند ارتش مصر از جنگ تا بیزینس، مستند سلاح مقاومت فلسطین، فیلم داستانی هدیه، مستند ترور دانشمدان هسته ای عرب، فیلم سینمایی پدر، نماهنگ فدای مرقد، فیلم سینمایی ابوزینب، فیلم سینمایی عسل سیاه، فیلم سینمایی زمستانی که گذشت، سریال حارس القدس (نگهبان قدس)، سریال مدیرکل۲، فیلم سینمایی عیون الحرامیه، مستند روزهایی در اردوگاه و… اشاره نمود.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
کارگردان :
فتحی جوادی
تهیه شده :
شعوبا
دانلود
86%
(7)
رای
همچنین تماشا کنید
مصاف
نبرد البرز
یکه سوار
دردی طریک
نسیم حیات
جعفر گنزالس
در قرنطینه
روزگار ابراهیم
سفر روس
تروکاژ
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال