جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
پاقلات

پاقلات

52
1400
فارسی

مستند «پاقلات»؛ پاقلات یکی از روستاهای استان فارس است که به خاطر خشک‌سالی و تغییر اقلیم دچار معضل بی‌آبی شده بود و مردم از آنجا به شهرهای بزرگ برای زندگی و کار مهاجرت کرده بودند، تا اینکه در سال ۱۳۸۲ آقای علی نصیری توانست تعدادی از سکنه روستا را با خود همراه سازد و تشکلی را تشکیل دهد که به احیای محیط زیست بپردازند..

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود پاقلات

مستند پاقلات به کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی حمید شاهمرادی ساخته شده است.
این برنامه روایت چند دوستدار محیط زیست است که در استان فارس و روستای پاقلات که در راستای حفظ محیط زیست تلاش می کنند.
همه چیز برای علی نصیری مدیرعامل انجمن سبزگستران پاقلات از یادآوری خاطرات کودکی آغاز شد. روز‌هایی که با پدر به طبیعت می‌رفت و پوشش گیاهی گسترده‌ای می‌دید و از دیدن حیات وحشی که در این محدوده در آرامش روزگار را سپری می‌کردند لذت می‌برد. هر چند می‌دید گاهی شکارچیانی این آرامش را بر هم می‌زنند، بازهم احساس می‌کرد چرخ روزگار گویا در تعادلی زیبا می‌چرخد.
اما گذشت، زمان برایش تلنگری شد که مدام این مسئله را یادآوری می‌کرد بحران خشکسالی با کسی شوخی ندارد و ویرانگر است و در کنار این بحران ویرانگر، منابع طبیعی و حیات وحش با بی تفاوتی و دست اندازی‌های نا به جای بشر ویران می‌شود. پی برد اگر مانعی سر راه شکارچیان که تعدادشان در حال افزایش است، قرار نگیرد حیات وحش هم قربانی خودخواهی و زیاده خواهی انسان‌ها خواهد شد و از طرفی کم لطفی آسمان نسبت به زمین هم به بحران خشکسالی دامن می‌زند. به این باور رسید اگر ساکنان روستا فقط تماشاچی باشند، با گذشت زمان، در شرایطی آسمان نسبت به زمین کم لطف است آنچه برای مردم این منطقه می‌ماند برهوتی بی آب و علف خواهد بود.
علی نصیری مدیرعامل انجمن سبز گستران پاقلات و دیگر همراهانش با همت بلندشان در حفاظت از محیط زیست پاقلات چنان موفق بودند که انجمن آن‌ها عنوان تشکل برتر مردم نهاد کشوری در عرصه فرهنگ سازی و حفاظت از محیط زیست را دارد. اقدامات انجام شده این انجمن مورد تحسین و تقدیر کارشناسان و فعالان محیط زیست است.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «انسان و محیط زیست» است. از جمله این آثار می‌توان به مستند بی آبان، مستند اکسیژن، مستند کربال، مستند پایتخت دود، مستند جای نگرانی نیست، مستند پاقلات، مستند گرگینگی، مستند مکعب آبی، مستند بارش خورشید، مستند مسیر نو، مستند مرگ روشن، مستند درخت سفید و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
80%
(5)
رای
همچنین تماشا کنید
خارج از محدوده
روایت صنوبر
غارت
معضل اجتماعی
مهندس امین
رازهای آزادسازی دوم
آرزوی استخدام
عقبه
دو تا کافی نیست
خزان شکوفه ها
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال