جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
کربال

کربال

39

مستند «کربال»، سیروس زارع کشاورزی است که در روستای کمجان زندگی می‌کند با بحران آب و خشکسالی او و دوستانش بیکار می‌شوند. آن‌ها برای فرار از بی‌کاری و برگشت به روزگار خوش زندگی تصمیم به احیای محیط زیست خود می‌گیرند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود کربال

مستند کربال به کارگردانی و تهیه کنندگی سید مصطفی موسوی تبار و نویسندگی زهره نجف زاده ساخته شده است.
این مستند درباره آشنایی با سیروس زارع، فعال اجتماعی و زیست محیطی اهل روستای کمجان شهرستان خرامه در استان فارس که با وجود خشکسالی با همت اهالی اقدام به احیای تالاب کمجان کرده است.
همچنین در این مجموعه شرایط محیط زیستی و کشاورزی و هم چنین شرایط شغلی بخشداری کربال روستای «کمجان» را مورد بررسی قرار می دهد که در حال حاضر هم شرایط کشاورزی و هم شرایط شفلی جوانان از دست رفته است.
خشکسالی، دوره کم‌آبی است که طی آن یک منطقه با کمبود در ذخیره و منابع آبی مواجه است. از این تعریف، بلافاصله می‌توان نتیجه گرفت که دوره کم‌آبی نسبت به یک منطقه به خصوص و ویژگی‌های مختلف آن سنجیده می‌شود و به سادگی نمی‌توان مفاهیم و مسائل مربوط یا برآمده از آن را در طول زمان و مکان تعمیم بخشید.خشکسالی یا به عبارتی دوره امتداد خشکی می‌تواند از چند ماه تا چند سال باشد. در واقع از نظرگاه علمی عبارت دقیق‌تر و مناسب‌تر به جای خشکسالی، «دوره کم‌آبی» است.
خشک‌سالی می‌تواند باعث عدم توازن در میزان آب و در نتیجه آن کمبود آب، نابودی گیاهان، کم شدن شدت جریان آب (برای نیروگاه‌های برق‌آبی)، کاهش عمق آب‌های سطحی و خاک مرطوب می‌شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که تبخیر سطحی و تبخیر آب از گیاهان از حد معمول در مدت معین بیشتر شود. خشکسالی جدی‌ترین معضل فیزیکی برای کشاورزی در همه جای دنیا است. برای مقابله با این پدیده بارور کردن ابرها می‌تواند (نه الزاماً) روشی مؤثر ولی کوتاه‌مدت است.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «کشاورزی و دامپروری» است. از جمله آثار این مجموعه می‌توان به مستند میوه ها روی درخت مانده اند، مستند زیر درختان زیتون، مستند مشتی اسماعیل، مستند خاویار قم، مستند یک چیز بی خاصیت، مستند کربال، مستند پاپلی، مستند همگام با کشاورز، مستند پیچ و خم، مستند مزیت دوم، مستند حراج بزرگ، فیلم داستانی راه نما، مستند هلو، مستند صارم، مستند گردون همت، مستند بی آبان، مستند روزگار اکبر، مستند گاومیش حیوان نجیبی است، مستند پاقلات و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(9)
رای
همچنین تماشا کنید
آستین خالی
قلم جادویی
برادران
جامانده ها
مرگ ماسایوشی
خونه آبی
نائب الامام
روزهای آزادی
ابو وهب
جنگ، دوربین، من
نظرات کاربران
1402-10-05 19:11
شبیه شهرستان گنبکی از استان کرمان ، با ساخت سد نساء ، قنوات یک به یک در حال خشک شدن هستند و پوشش طبیعی از بین رفته ، کشاورزی در حال نابودی ، خدا به ما رحم کنه
توسعه کشاورزی راه اصلی نجات اقتصاد کشور است
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال