جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
اکران
title
خانه
گاومیش حیوان نجیبی است

گاومیش حیوان نجیبی است

26
1398
فارسی

مستند «گاومیش حیوان نجیبی است»؛ در گوشه و کنار خوزستان مردمانی زندگی می‌کنند که به پرورش گاومیش مشغول‌اند. این حرفه را از پدران خود به ارث برده‌اند و میراث‌دار صنعت گاومیش‌داری امروز هستند؛ ولی رفته رفته، با مشکلات کمبود و آب و زیست محیطی زیادی دسته و پنجه نرم می‌کنند…

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود گاومیش

مستند گاومیش به کارگردانی و‌نویسندگی علی تقی گندمکار و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر ساخته شده است.
این مستند به آخرین گاومیش داران منطقه گاومیش آباد منطقه خوزستان (دزفول) می‌پردازد.در گوشه و کنار خوزستان مردمانی زندگی می کنند که به پرورش گاومیش مشغولند این حرفه را از پدران خود به ارث برده اند و میراث دار صنعت گاومیش داری امروز هستند اما کم آبی های دو سال اخیر و کاهش سطح آب رودخانه، آنان را دچار مشکل کرده چون یکی از الزامات زیست محیطی گاومیش، زندگی در کنار آب است، در عین حال گاومیش داران با مشکلات تامین علوفه و… دست و پنجه نرم می کنند.
کمبود آب شامل تنش آب، کم‌آبی و بحران آب است. مفهوم تنش آب نسبتاً جدید است. تنش آب مشکل در یافتن منابع آب شیرین برای استفاده است، که علت آن تخلیه منابع است. بحران آب وضعیتی است که در آن آب قابل آشامیدن و غیر آلوده در یک منطقه کمتر از تقاضای آن است.
کم آبی یعنی نبود منابع آب شیرین برای تأمین تقاضای آب متعارف. کم آبی، به علت خشکسالی، فقدان بارندگی و آلودگی نیز ایجاد می شود. کم آبی، از نظر تأثیر بالقوه ای که در طی دهه آینده می تواند داشته باشد، در سال ۲۰۱۹ توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان یکی از بزرگترین خطرات جهانی ذکر شده است. کم آبی از برآورده نشدن جزئی یا کامل تقاضا، رقابت اقتصادی بر سر کیفیت و کمیت آب، اختلافات بین کاربران، تخلیه و کاهش غیرقابل برگشت آب زیرزمینی و اثرات منفی بر روی محیط زیست، تجلی می یابد. دو-سوم جمعیت جهان (۴ میلیارد نفر)، حداقل یک ماه از سال را در شرایط کم آبی شدید، به سر می برند.۵۰۰ میلیون نفر در جهان، در تمام طول سال با کم آبی شدید مواجه هستند. نیمی از بزرگترین شهرهای جهان، کم آبی را تجربه می کنند.

این فیلم یکی از آثار منتشر شده در عماریار با موضوع «کشاورزی و دامپروری» است. از جمله آثار این مجموعه می‌توان به مستند میوه ها روی درخت مانده اند، مستند زیر درختان زیتون، مستند مشتی اسماعیل، مستند خاویار قم، مستند یک چیز بی خاصیت، مستند کربال، مستند پاپلی، مستند همگام با کشاورز، مستند پیچ و خم، مستند مزیت دوم، مستند حراج بزرگ، فیلم داستانی راه نما، مستند هلو، مستند صارم، مستند گردون همت، مستند بی آبان، مستند روزگار اکبر، مستند گاومیش حیوان نجیبی است، مستند پاقلات و… اشاره کرد.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
60%
(5)
رای
همچنین تماشا کنید
ضریح ماه منیر
از هیروشیما تا لوزان
مسجد آبی
دروازه شرق
وداع با اسلحه
جهاد لبخند هم دارد
محرم ملکوت
سرآشپز
راه دل
لبخند
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
پیش اطلاع
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال