جست‌و‌جو
جستجوی پیشرفته
    عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
سبد خرید
مجموع : 0 تومان
اعمال کد
قیمت نهایی : 0 تومان
خانه
رویدادها
title
خانه
جوجه های انگلیسی

جوجه های انگلیسی

60
1397
فارسی

مستند «جوجه های انگلیسی»، به بررسی صنعت تولید جوجه یک روزه و مادر با نام مرغ لاین آرین در ایران می پردازد.

روایتی عجیب از وابستگی صنعت مرغ کشور به اجداد انگلیسی؛ جوجه‌هایی که هرسال با پرواز به ایران می‌آیند.

+
بیشتر

تماشای آنلاین و دانلود جوجه های انگلیسی

مستند جوجه های انگلیسی به کارگردانی محمد هادی اینانلو و تهیه کنندگی محسن مقصودی ساخته شده است.
در فیلم مستند جوجه های انگلیسی، به افشای پشت پرده تولید مرغ در کشور و خطری که جان مردم را تهدید می‌کند، می پردازد.
صنعت تولید جوجه یکروزه و مادر با نام مرغ لاین آرین در ایران؛ روایتی عجیب از وابستگی صنعت مرغ کشور به اجداد انگلیسی، جوجه هایی که هر سال با پرواز به ایران می آیند.
مستند با گونه‌های متفاوت و سبک‌های متنوعی داستانش را روایت می‌کند؛ مانند مستند درام، مستند طبیعت و مستند نما. البته با مقیاس‌های دیگر هم می‌توان مستند را طبقه‌بندی کرد؛ مانند مستند واقعی یا واقع‌گرا، مستند رمانتیک یا طبیعی‌گرا، مستند ترکیبی، تبلیغاتی و خبری و آثار نیمه‌مستند که هرکدام برای خود تعریفی دارند. مستند «جوجه‌های انگلیسی» را می‌شود در طبقۀ مستند‌های ترکیبی‌خبری قرار داد که به دنبال کشف حقیقتی تحقیق و تفحص می‌کند.
این مستند کار خود را با ارائۀ آمار آغاز می‌کند تا با استفاده از آن اهمیت ماجرا را شفاف‌تر بیان کند. برای این منظور، حتی از ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی و گزارش‌های مردمی هم استفاده شده است؛ حتی خود مستندساز هم مستقیماً دلیل ورود به مسئله را با بیان خود اعلام می‌کند و در واقع، روند پیگیری‌های خود را با طرح سؤال ادامه می‌دهد تا مخاطب بداند تحقیقات اصلی مستند حول چه محوری ادامه پیدا می‌کند. اما روایت فقط به بیان واضحات نمی‌پردازد و از ابتدا وارد موضوعات کلی پیوند‌خورده با موضوع اصلی می‌شود؛ مانند بحران قیمت مرغ در سال ۹۱.
مستند، محیط روایت را که در ابتدا منحصر به تولید مرغ در فضای صنعتی است، به سمت محیط روستایی می‌برد و سعی در نوستالژیک‌کردن فضای روایی مستند دارد؛ اما آن‌طور که باید، فضای پرورش مرغ در روستا را در این بخش شاهد نیستیم. بعد از این، وارد گفت‌وگویی پژوهش‌محورانه می‌شود و باید دید در ادامۀ روایت دلیل این تناقض در رویکرد چیست.
جریان‌شناسی موضوعی که در مستند بیان می‌شود، به ریشه‌هایی خارج از ایران بازمی‌گردد و اینجا لازم است همراه مستندساز به منبع رویداد سفر کنیم. در بازگشت از مبدأ، سؤالات جدی‌تری پیش روی بیننده قرار می‌گیرد و شگفتی مستند را رقم می‌زند و ایجاد نگرانی می‌کند؛ اما مخاطب را زیاد در این وضعیت باقی نمی‌گذارد و معادل‌های داخلی را معرفی و پیشینه‌ای اعجاب‌انگیز از پرورش مرغ و جوجه در تاریخ را روایت می‌کند که بسیار جذاب است.

این مستند، از جمله آثار «نقد درون گفتمانی» منتشر شده در عماریار است. پیش از این هم آثاری مانند مستند داد، مستند قرارداد ۱۹ژوئن، مستند زمستان یورت، مستند فروشنده۱، مستند فروشنده۲، مستند فروشنده۳، مستند امیدیه، مستند چرخ ناکوک، مستند نان گزیده ها، مستند دریابست، مستند تلکه، مستند ترال، مستند قزل قیه، مستند نفس خوار و مستند دیوارکش در موضوع نقد درون گفتمانی منتشر شده است که به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم ها را از دست ندهید.

13+
مناسب برای سنین بالای 13 سال
دانلود
100%
(1)
رای
همچنین تماشا کنید
رسم ابرار
شهید حبیب پور
کاروان
مردی با آرزوهای دور برد
شمال بدون دریا
نبرد شیلی
حاج حیدر رحیم پور ازغدی
حراج بزرگ
کدام ائتلاف؛ بلک واتر
نامه های کارستن
نظرات کاربران
ثبت آرای مردمی
جستجو در بین آثار
همه
سریال
مستند
داستانی
سینمایی
نماهنگ
انیمیشن
لطفاً برای شرکت در نظرسنجی آرای مردمی، عدد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید
عدد 10 نشان دهنده‌ی بالاترین رای است.
ثبت
دانلود
لیست دانلودهای خود را اینجا ببینید.
در صورت کار نکردن لینک های دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.
پیش خرید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
منتشر شد اطلاع بده
نام :
نام خانوادگی :
تلفن همراه * :
ایمیل :
توضیحات :
ارسال